Jeśli na Twojej szczotce do włosów od jakiegoś czasu widzisz więcej włosów to znaczy, że możesz mieć problem z sezonowym wypadaniem włosów. To przykra przypadłość, która może skutecznie popsuć nastrój na długi czas.

Co nam szkodzi

Pojawienie się sezonowego wypadania włosów jest w dużym stopniu związane z ich pielęgnacją. Do większej utraty włosów dochodzi często w okresie wakacyjnym, kiedy skóra głowy jest narażona na działanie promieni słonecznych, latem czasem zapominamy o odpowiednim nawilżeniu i ochronie przed promieniowaniem UV. Zima również jest okresem, gdy na nasza fryzura może się trochę przerzedzić. Gwałtowne zmiany temperatury – mróz na dworze i ogrzewane w domu – mogą negatywnie wpływać na włosy.

Zdrowe znaczy piękne

Aby mieć mocne i gęste włosy, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji. Nie tylko odpowiednie szampony i odżywki, ale także dbanie o to, by nasz organizm miał zapewnione wszystkie niezbędne składniki odżywcze – tylko wtedy będziemy mogli pochwalić się pięknymi włosami.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zapewnieniu niezbędnych składników odżywczych nie będziemy musieli martwić się o sezonowe wypadanie włosów. Prostym i jednocześnie niezwykle skutecznym – bo działającym od środka – sposobem na mocne i gęste włosy są suplementy diety (Merz Spezial Dragees). To kompozycja 15 witamin i minerałów, które poprawiają kondycję włosów, skóry i paznokci.


Zobacz także:

Nie trać włosów!

Suplement diety uzupełnia niedobory składników, w tym cynku, biotyny, cysteiny i metioniny, które odżywiają organizm i wpływają na stan włosów. Wyniki badań potwierdzają, że specjalistyczna kombinacja witamin i minerałów istotnie zmniejsza wypadanie włosów, wzmacnia je i pogrubia. Taka suplementacja, to pierwszy krok, aby odzyskać zdrowe i pełne blasku włosy.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów

Jak chronić włosy przed chłodem