Sex Education: Gillian Anderson w nowym serialu Netflixa

Gillian Anderson, najbardziej znana jako agentka Scully z serialu "Z archiwum X". teraz wcieli się w rolę seksualnego guru w nowym serialu Netflix. "Sex education" to jednak opowieść o nastolatkach, burzliwym dojrzewaniu oraz ich pierwszych seksualnych doświadczeniach. I to właśnie one są motywem przewodnim nowej produkcji serialowego giganta. W internecie właśnie pojawił się oficjalny zwiastun oraz plakat serialu. Wszystko wskazuje na to, że nie zabraknie w nim śmiechu, miłości, lubrykantów i... trudnych tematów, ale podanych w tak przystępnej formie, że "Sex Education" ma szansę stać się swoistym podręcznikiem wychowania seksualnego w odcinkach

Sex Education Netflix: o czym jest ten serial?

"Sex Eductaion" to komediodramat, którego głównym bohaterem jest Otis, nieśmiały chłopak, który trzyma się nieco na uboczu i zdecydowanie nie należy do najpopularniejszych w szkole (w tej roli Asa Butterfield znany m.in. z takich produkcji jak „Hugo i jego wynalazek” czy „Gra Endera”). Otis mieszka z matką, Jean (Gillian Anderson), która jest wziętą seksuolożką. Nie boi się też otwarcie rozmawiać ze swoim synem o "tych sprawach". Nic więc dziwnego, że otoczony podręcznikami od edukacji seksualnej i filmami dla dorosłych chłopak wkrótce staje się swoistym ekspertem w tej dziedzinie. I choć sam nie ma w niej zbyt wiele doświadczenia (jest prawiczkiem), postanawia pójść w ślady matki. Za namową przebojowej koleżanki Maeve (Emma Mackey) zakłada w swojej szkole tajną poradnię terapii seksualnej.

Sex Education premiera i obsada

Oprócz Gillian Anderson w roli seks guru, w nowym serialu Netflixa na uwagę zasługuje również rola Otisa, w którą wciela się Asa Butterfield, znany m.in. z takich produkcji jak "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Hugo i jego wynalazek" czy "gra Endera". W produkcji wystąpią też: Emma Mackey, Chaneil Kular, Alistair Petrie, Connor Swindells, Cerys Watkins i Kedar Williams-Stirling. Twórcą i scenarzystką "Sex Education" jest Laurie Nunn. Serial został wyreżyserowany przez Bena Taylora i Kate Herron. Producentami wykonawczymi są Jamie Campbell i Ben Taylor przy współpracy z Sian Robins-Grace. Premiera "Sex Education" na Netflix już 11 stycznia.