Serial "Pierwsze damy" - o czym będzie?

"Pierwsze damy" to nowy serial stacji Showtime, który pokaże kulisy życia pierwszych dam Ameryki. Pierwszy sezon "First Ladies" skupi się na Michelle Obamie, Eleanor Roosevelt i Betty Ford. Te trzy kobiety dzięki swojej sile i charyzmie odegrały ważną rolę podczas prezydentury swoich mężów i nie tylko.

Serial "Pierwsze damy" zdradzi kulisy ich prywatnego życia, jak również opowie o działalności politycznej żon najważniejszych głów państwa. Tłem do serialu będzie wschodnie skrzydło Białego Domu, które zajmuje pierwsza dama i jej personel. Serial ma ujawnić, jak wiele decyzji zapadło właśnie w tym miejscu.

Serial "Pierwsze damy" - kto zagra Michelle Obamę?

Żonę Baracka Obamy - Michelle, zagra laureatka Oscara za film "Płoty" - Viola Davis. Jak się okazuje, Michelle Obama i Viola Davis znają się osobiście. Aktorka podziwia pierwszą damę Ameryki, czego niejednokrotnie dawała wyraz. W 2017 roku Davis zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie z Michelle Obamą, które podpisała: "Obyś nadal świeciła światłem i wpływała na przyszłe pokolenia".

Kim jest Viola Davis, która zagra Michelle Obamę?

Viola Davis jest niezwykle cenioną amerykańską aktorką, a także producentką filmową. Za drugoplanową rolę w filmie "Płoty" Davis w 2016 roku otrzymała Oscara. Widzom doskonale jest znana z filmu "Służące", który przyniósł jej nominacje do tej prestiżowej nagrody.

Viola Davis zagrała również w filmie "Noce w Rodanthe" u boku Richarda Gere'a i Diane Lane, filmie "Wątpliwość", gdzie zagrała z Meryl Streep i Amy Adams, czy "Stan gry" z Helen Mirren, Russellem Crowe, Rachel McAdams i Benem Affleckiem. Davis ma na swoim koncie również role w komediach: "Jedz, módl się, kochaj", czy filmie akcji - "Wybuchowa para".

Amerykańska aktorka oprócz roli Michelle Obamy jest również producentką serialu "Pierwsze damy". Wraz z mężem Juliusem Tennonem aktorka założyła firmę produkcyjną - JuVee Productions. Aktorka chce zmienić podejście w przedstawianiu osób o innym kolorze skóry.

Jak na razie nie zdradzono, kiedy będzie miał premierę serial "Pierwsze damy". My już czekamy na niego z niecierpliwością.