"Król" - nowy serial Canal plus

"Król" to nowy serial Canal +, który powstał na podstawie znanej powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Serial w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy "Ostatniej rodziny" będzie liczyć osiem odcinków, a na ekranach zobaczymy wspaniałą obsadę aktorską. Wystąpią: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa i wielu innych genialnych aktorów.

"Król" - o czym będzie nowy serial Canal +?

Akcja serialu "Król" dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym w mieście wiedzie bokser, Jakub Szapiro, uwielbiany przez warszawskie kobiety, w mężczyznach budzi strach i zazdrość. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Mężczyzna pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem - Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

Szczepan Twardoch o serialu "Król": "To była fascynująca przygoda"

Szczepan Twardoch na swoim Facebooku udostępnił zwiastun serialu "Król" i jednocześnie podziękował całej ekipie, z którą miał przyjemność współpracować przy produkcji. 

Leszek Bodzak, Jan P. Matuszynski, Łukasz M. Maciejewski, Aneta Hickinbotham, Dana Łukasińska - przy tej miłej okazji dziękuję. Wymyślać z Wami ten serial na kanapach na poddaszu starej siedziby Aurum Film było nie tylko satysfakcjonującą pracą, było też fascynującą przygodą. Jednocześnie dziękuję również wszystkim kilkuset osobom, których nazwisk wymienić tu nie sposób, a które zaangażowane były w tę produkcję - bez Waszej pracy postaci z mojej powieści nigdy nie nabrałaby filmowego ciała. Dziękuję i - mam nadzieję - do zobaczenia. Tyle jest jeszcze do zrobienia - napisał autor książki "Król".

"Król" - pierwszy zwiastun serialu Canal plus

Serial "Król" będziemy mogli obejrzeć już jesienią na kanale CANAL+ PREMIUM, a także w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet. My już nie możemy się doczekać, a Wy?