Serena Williams o cieniach macierzyństwa

Tenisistka, Serena Williams, udostępniła na Instagramie post w którym, szczere opisuje uczucia jakie towarzyszą jej od czasu porodu. 

To normalne, że czasami czujesz,że nie poświęcasz swojemu dziecku wystarczająco wiele czasu. 

Sportsmenka przyznała się, że ostatni tydzień był dla mniej ciężkim czasem, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Serena otwarcie napisała o tym jak ciężko, jest jej łączyć sportową karierę z obowiązkami młodej mamy i jak często czuje się przygnębiona, gdy nie ma jej przy dziecku. 

Williams przyznała, że większość kobiet po porodzie zmaga się z tymi samymi problemami i uczuciami. Nazwała młode mamy bohaterkami i zmotywowała je do dalszej pracy. 

Serena Williams szczerze o byciu młoda mamą

Williams, od porodu, często porusza tematy związane z trudami macierzyństwa. Pierwszy raz szczerze opowiedziała o komplikacjach przy porodzie, swojej córki Olimpii, w wywiadzie dla magazynu Vogue w lutym tego roku. Teraz w swoim poście opowiada, że uczucie przygnębienia i depresji mogą utrzymywać się nawet do trzech lat po porodzie i, że jest to kompletnie normalnym zjawiskiem, które nie czyni z kobiety złej matki. 

Trzeba przyznać, że Serena ma racje. Badania pokazują, że jedna na siedem kobiet doświadcza depresji poporodowej, a aż 10% młodych mam miewa stany przygnębienia. Macierzyństwo to ciężka i nieustanna praca, dlatego młode mamy nie powinny obarczać się winą, o to że nie spędzają ze swoją pociechą każdej sekundy.