Podobno każdej nocy coś śni się każdemu człowiekowi - rano po prostu nie zawsze pamiętamy swoje sny. Nie da się jednak ukryć, że wiele z nich jest szokujących lub dziwnych i powoduje niepokój o przyszłość. Dość częstym snem, którego znaczenie wyjaśnia sennik, jest zdrada. Jak interpretować sen o zdradzie partnera lub o zdradzeniu go? 

Sen o zdradzie – symbolika

Sennik - zdrada w nim jest traktowana jako ważny symbol, który może wskazywać na coś, czego się obawiamy lub co podskórnie przeczuwamy. Być może osoba śpiąca ma już pewne sygnały, że zdrada partnera rzeczywiście miała miejsce, a może sama myśli o zdradzie partnera lub już to zrobiła. Wówczas sen jest tylko odzwierciedleniem rzeczywistości i efektem długotrwałego myślenia na ten temat, zamartwiania się tym. Sen o zdradzie zwykle jednak pojawia się wtedy, gdy w związku nie ma żadnych większych problemów - wkroczył on w fazę stabilizacji, a między małżonkami czy partnerami panuje zaufanie. Sen o zdradzie może wprowadzić trochę niepokoju do relacji, ale niekoniecznie zapowiada coś złego. Może informować, że związek jest mało ekscytujący i powinniśmy postarać się odgonić nudę. Istotne jest jednak czy zdradzamy sami czy może widzimy, że zdradza nas partner. A może nas o tej zdradzie informuje, albo robią to wspólni znajomi? Jeśli chodzi o sennik, zdrada rzadko jest w nim traktowana jako ostrzeżenie przed rzeczywistym rozpadem związku. Wręcz przeciwnie - może wskazywać, że wszystko w nim działa bez zarzutu, ponieważ sny dość często należy interpretować odwrotnie. 

Sennik zdrada – być zdradzonym

Sennik zdradę traktuje nieco inaczej w sytuacji gdy sami zdradzamy, niż kiedy zostaliśmy zdradzeni. Warto pamiętać, że jeśli sen powtarza się dość często, może wskazywać po prostu na niskie poczucie własnej wartości i płynący z tego brak zaufania do partnera. Osoba śniąca o zdradzie tak naprawdę nie wierzy w siebie i w związku z tym spodziewa się, że zostanie zdradzona. Jeśli zaś sen pojawia się od czasu do czasu, może wskazywać, że w danym momencie czujemy się zaniedbywani przez partnera i boimy się zakończenia związku. Tłumacząc sen o zdradzie partnera należy też prześledzić z kim zdradził osobę śpiącą. Jeśli we śnie doszło do jego zdrady z kimś bliskim z rodziny, wieszczy to pogorszenie stosunków rodzinnych. Jeśli zaś zdradził z kimś znajomym, lepiej się trzymać z daleka od tej osoby, a w dodatku wzmóc czujność, bo prawdopodobne, że ktoś z bliskiego otoczenia źle nam życzy. Jeśli do zdrady doszło z bliską przyjaciółką, może to sugerować zazdrość osoby śpiącej względem przyjaciółki, przy czym zazdrościć można jej wiele rzeczy - nie tylko perfekcyjnego wyglądu, ale choćby dobrej pracy czy udanych, egzotycznych wakacji. Wyraża to też nieufność w stosunku do partnera i krytykę jego zachowania na jawie. Być może jest osobą towarzyską, która ma skłonność do flirtów. Jeśli jednak w rzeczywistości nie mamy zastrzeżeń do zachowania partnera, sen można interpretować zupełnie odwrotnie. Wszystko ułoży się wkrótce tak jak należy, a w rzeczywistości - w przeciwieństwie do tego, co wskazuje sen - w związku nadejdzie dobry okres. 

Sennik zdrada – zdradzić

Jeśli chodzi o sennik, zdrada której dopuszcza się osoba śniąca interpretowana jest albo jako wyraz wewnętrznej frustracji i chęci zmiany, albo poszukiwania stabilizacji. Jeśli we śnie to osoba śpiąca dopuszcza się zdrady, być może wcale nie darzy małżonka czy partnera uczuciem. Może po prostu boi się powiedzieć, że miłość już wygasła. Zdrada z kimś młodszym wskazuje na poszukiwanie nowych wrażeń. Zwykle jest to sygnał, żeby bardziej starać się w związku, ponieważ wkradła się do niego rutyna. Istnieje jednak szansa na jej pokonanie i ustrzeżenie się zdrady - wystarczy na przykład zorganizować wspólny wyjazd we dwoje czy romantyczny wieczór. Jeśli zaś do zdrady doszło z kimś starszym, to wyraz poszukiwania stabilizacji. Być może relacja jest niepewna i stąd te wewnętrzne rozterki. Sen o zdradzie męża nie wskazuje wcale, że kobieta już go nie kocha, choć uczucie niewątpliwie przygasło. Jeśli we śnie ktoś planuje zdradę, oznacza to że skrzywdzi kogoś bliskiego. Trzeba więc działać rozważnie i odpowiedzialnie - bez poddawania się emocjom. 

Sennik zdrada partnera

W senniku zdrada partnera, która jest we śnie ukrywana, wskazuje pojawienie się w przyszłości wielu stresujących sytuacji. Zapewne osoba śniąca będzie musiała gęsto się tłumaczyć, więc powinna działać rozważnie, by ustrzec się ewentualnych problemów. Zdrada partnera we śnie może być wyrazem miłości do niego i obaw, że mógłby nas zostawić. Osoba śpiąca dostała więc ostrzeżenie, żeby lepiej się przyjrzeć życiu we dwoje i zastanowić się, co można zmienić na lepsze. Zdrada partnera mogła także w ogóle nie mieć miejsca we śnie, a i tak jesteśmy o nią oskarżani lub o nią kogoś oskarżamy. Jeśli są to pomówienia, mogą wskazywać na napięte stosunki między partnerami na jawie. Być może ktoś rzeczywiście czuje do drugiej osoby żal i jest czymś urażony, a nasza podświadomość nas o tym informuje. Jak mówi sennik, zdrada może też wskazywać na chęć zakończenia związku, czego przyczyną jest brak zaufania. Może też być odzwierciedleniem myśli o prawdziwej zdradzie, która miała miejsce. Być może pozornie została ona przebaczona, ale tak naprawdę wcale nie mamy chęci kontynuowania relacji i lepiej byłoby ją zakończyć. A może to osobie śpiącej przebaczono, ale ona sama nosi w sobie poczucie winy? Takich przewinień zwykle nie da się naprawić, a sny doskonale o tym przypominają. Sen o zdradzie żony może dla mężczyzny wieszczyć utratę honoru, a dla kobiety sen o zdradzie męża rozczarowanie jego zachowaniem. 

Sennik zdrada męża lub żony

Sennik traktuje zdradę męża lub żony jako sygnał, że należy lepiej zadbać o swój związek, żeby w rzeczywistości nie doszło do pogorszenia relacji. Małżeństwo powinno chronić przed zdradą, ponieważ stanowi ona ogromny zawód dla osoby zdradzonej. Jeśli więc widzimy, że zdradza nas mąż lub żona, czyli osoba, która powinna być wierna, może to być zapowiedź utraty zaufania do kogoś bliskiego. Niekoniecznie chodzi o partnera, więc trzeba być wyjątkowo ostrożnym w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Zdrada we śnie dla męża albo jest wyrazem strachu przed byciem oszukanym, albo ma na celu dowartościowanie się. Być może mężczyzna nie jest uczciwy w stosunku do żony i sen ma na celu zniwelować jego poczucie winy. Może też jednak wskazywać na niskie poczucie własnej wartości, albo zapowiadać gorszy okres i jakieś upokorzenia. Zdrada której dopuściła się żona we śnie może jednak sugerować, że nadchodzi dobry okres w życiu. To częsty sen kiedy w związku nie ma żadnych kłopotów. Zdrada której dopuścił się mąż może mieć również dla żony dwie interpretacje. Wszystko zależy od tego, jak sytuacja związku wygląda w rzeczywistości. 

Sennik zdrada przyjaciela

Sennik - zdrada jest w nim wyszczególniona nie tylko jako ta fizyczna, której dopuszczają się małżonkowie czy partnerzy, ale również po prostu zdrada zaufania. Zdradzić może więc również dobry przyjaciel. Sen o tym może sugerować, że jest to osoba skrycie nieprzychylna, która tylko udaje przyjaźń. Jeśli zaś we śnie to osoba śpiąca zachowuje się nieuczciwie w stosunku do przyjaciela, wieszczy to jej kłopoty w rzeczywistości. Lepiej zastanowić się nad swoim własnym zachowaniem, bo można sobie narobić problemów.

Zobacz także:

Jak widać sen o zdradzie nie zawsze oznacza, że dojdzie do niej czy doszło już na jawie. Często jest tylko ostrzeżeniem na przyszłość i sygnałem, żeby lepiej zadbać o swój związek czy przyjaźń i samemu zachowywać się należycie.