Sennik wesele: co oznacza sen o weselu?

Sennik wesele najczęściej oznacza rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, wielkie zmiany, które wiążą się z pozostawieniem za sobą pewnego etapu. Dokładne znaczenie snu wesele zależy od kontekstu, w jakim ono nam się śni i jego szczegółów. W zależności od tego, czy śnimy o przygotowaniach do wesela, czy o własnej, czy cudzej uroczystości, taki sen może symbolizować co innego.

Najczęstsza interpretacja snu o weselu podpowiada:

 • czeka cię duża zmiana w życiu,
 • spodziewaj się prawdziwego uczucia,
 • przed tobą lata szczęśliwego związku,
 • wkrótce będziesz mierzyć się z niepowodzeniami,
 • przed tobą uczucia zazdrości,
 • będziesz tęsknić za kimś.

Jak widzimy interpretacja w senniku snu o weselu jest bardzo skrajna. Zapytacie: dlaczego? Otóż sen o weselu jest zapowiedzią zbliżających się rozczarowań i tęsknot ale i pozytywnych emocji. Pamiętaj, że sen o weselu odnosi się nie tylko do sfery uczuciowej, ale zahacza też o sferę zawodową czy duchową. Wszystko zależy od kontekstu snu o weselu. Co innego oznacza sen o weselu swoim, a co innego sen o weselu czyimś. Dowiedz się, co dokładnie oznacza sen, który pojawił się w twoich marzeniach sennych.

Sennik wesele: przygotowania do wesela

Sennik: wesele może się śnić nie jako sama uroczystość, ale jako przygotowania do niej. Jeśli we śnie szykujemy się do czyjegoś ślubu, układając fryzurę, oznacza to, że chcemy komuś zaimponować, wywrzeć wrażenie. Z kolei zakładanie kreacji, która okazuje się brudna lub podarta, zwiastuje pojawienie się w naszym życiu stresującej i trudnej sytuacji.

Konkretna symbolika przypisana jest też snom o przygotowaniach do wesela własnego. Śnienie o poszukiwaniach lokalu oznaczać może tęsknotę za towarzystwem lub głębszym uczuciem. Jeśli we śnie nakładamy suknię ślubną lub garnitur, warto zachować ostrożność. Taki sen zwiastuje prawdopodobny spór i kłótnie w naszej obecnej relacji - niezależnie od tego, czy jest to związek małżeński, czy niesformalizowany.

Sen o ogólnych przygotowaniach do wesela może też symbolizować czekające nas ważne zadania, od których będzie zależała nasza przyszłość. Przypuszczalnie uda nam się zrealizować cele, do których dążymy. Wiązać się to może z zamknięciem w życiu jednego etapu i rozpoczęciem następnego, fascynującego i pełnego wyzwań.

Jeśli śni nam się, że mamy problemy w związku z organizacją własnego wesela, może to odzwierciedlać trudności z podejmowaniem decyzji.

Zobacz także:

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Sennik wesele: własne wesele

Sennik: wesele własne często śni się osobom, które faktycznie przygotowują się lub planują ślub. Taki sen może oznaczać podświadome obawy związane ze zbliżającą się uroczystością i związany z nią stres. Jest to sytuacja całkowicie naturalna. Ślub to jedno z najważniejszych i jednocześnie najbardziej stresujących wydarzeń. Wiąże się z przejściem do następnego, nieznanego dotąd, życiowego etapu.

Jeśli nie planujemy ślubu, ale śni nam się własne wesele, sennik również podpowiada interpretację takiego snu. Może on oznaczać nadchodzące zmiany, zwłaszcza w sferze uczuciowej. W przypadku osoby samotnej zwiastuje to możliwość poznania kogoś interesującego w najbliższej przyszłości. Jeśli wesele śni się osobie, która jest w relacji, tłumaczy się to jako zapowiedź szczęśliwego i długotrwałego związku, który będzie się pomyślnie rozwijał.

Istnieje jeszcze jedna interpretacja. Senniki podają, że sen o własnym weselu przydarza się osobom, które są żądne rozrywek i przygód. Można go tłumaczyć jako podświadome przekonywanie się do podjęcia ryzyka, nieobawiania się nowości, ucieczki od rutyny i dokonania gwałtownych zmian w swoim życiu.

Swoje znaczenie ma też sen, w którym jesteśmy na swoim weselu odbywającym się po naszym ślubie z nieznajomą osobą. Sugerować on może, że nasze sprawy się skomplikują i trzeba je jak najwcześniej rozwiązać, zanim będzie to niemożliwe. Jest to symboliczna oznaka zamknięcia jednego i otworzenia następnego etapu w życiu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sennik wesele: czyjeś wesele

Sennik wesele inne niż własne również ma swoje znaczenie. Jeśli śni nam się, że tańczymy na czyimś weselu, może to być ostrzeżenie przed kimś, kto ma wobec nas nieczyste intencje i chce wykorzystać naszą naiwność lub sympatię. Warto zachować ostrożność i sprawdzić, czy w naszym otoczeniu nie ma takiej osoby.

Śnienie o tym, że bierzemy udział w oczepinach albo innych zabawach weselnych, można tłumaczyć jako zapowiedź przezwyciężenia własnych słabości, przez które brakuje nam pewności siebie. Snom o weselu bliskich nam osób także przypisuje się szczególną symbolikę.

Śnienie ogólnie o uczestniczeniu w czyimś weselu może zwiastować, że wszystkie nasze plany zostaną zrealizowane. Sukces będzie rezultatem ciężkiej pracy, a nie dziełem przypadku. Możemy traktować ten sen jako zapowiedź pozytywnych zmian i zachętę do podjęcia decyzji, co do których nie byliśmy do tej pory pewni. Hinduski sennik wesele czyjeś interpretuje jednak inaczej. Taki sen traktuje jako przestrogę przed trudnymi i przykrymi doświadczeniami.

Interpretacja zależy od tego, w jakim kontekście śni nam się wesele - sen ten zazwyczaj można traktować jako zapowiedź pozytywnych zmian w życiu, przejście do jego następnego etapu. Warto jednak zachować czujność i nie zapominać, że to my jesteśmy kowalami własnego losu.

 • Sennik wesele: siostry, brata

Wesele siostry lub brata zwiastuje nam wielką radość i dobrą zabawę, ale także zacieśnienie więzi rodzinnych.

Sennik wesele: nieudane wesele

Nieudane wesele to zmora wszystkich przyszłych par młodych. Taki sen dosłowny może pojawiać się, gdy rzeczywiście przygotowujemy się do własnego wesela. Nerwy, obawy, niepokój czy wszystko się uda może objawiać się, że śnimy o nieudanym weselu. A co tak naprawdę w senniku oznacza nieudane wesele?

 • Nieudane wesele może oznaczać kryzys w związku. Czeka cię trudniejszy okres, ale jeśli przeczekasz go i przepracujesz to, co się wydarzyło wyjdziesz z tego doświadczenia bogatsza i nic już cię nie złamie.
 • Jeśli widzisz na swoim weselu gości, którzy są smutni, może to oznaczać zgodnie z sennikiem, że twoje drogi z partnerem się rozstaną. Każde z was pójdzie swoją drogą.
 • Sen o nieudanym weselu, kiedy jesteś gościem na czyimś przyjęciu, to obraz twoich wewnętrznych obaw przed niepowodzeniem. Boisz się zawieść oczekiwań swoich oraz najbliższych czy współpracowników. Sen daje ci jasno do zrozumienia, że ciężko ci z tymi uczuciami.
 • Gdy wesele zostanie przerwane, spodziewaj się  niefortunnych zdarzeń, które przysporzą ci nie lada kłopotów.
 • Jeśli we śnie tylko przypatrujemy się zabawie i nie bierzemy w niej udziału, jest to dla nas informacja o tkwiącej w nas zazdrości.

ZOBACZ TAKŻE:

Sennik wesele: inne znaczenia snu o weselu

A oto inne znaczenia snu o weselu z sennika:

 • Tańczyć na weselu - taki sen przestrzega nas przed kimś. Jeśli jesteś osobą samotną, miej się na baczność. Nie każdy kto wygląda na osobę, której możesz zaufać, zasługuje na takie zaufanie. Taki sen może dotyczyć również spraw niekoniecznie związanych z życiem uczuciowym. Twoje plany zawodowe również mogą legnąć w gruzach.
 • Uczestniczyć w weselnym pochodzie - to z kolei dobra wróżba. Sennik interpretuje to, że przed tobą wspaniały czas jeśli chodzi o życie uczuciowe. Na twojej drodze może niespodziewanie pojawić się miłość od pierwszego wejrzenia. Jesteś na to gotowa?
 • Żenisz się z obcą kobietą lub wychodzisz za mąż za obcego mężczyznę - sennik interpretuje taki sen jako zapowiedź komplikacji. Twoje życie mocno się zagmatwa. Nie zwlekaj i od razu weź się za rozwiązywanie spraw, zanim trudno będzie to odkręcić.
 • Jeśli na weselu pojawi się zmarły z twojej rodziny - oznacza to, żeby nie rozpamiętywać dłużej jego śmierci. jest jeszcze inna symbolika snu - zmarły ma cię w swojej opiece.
 • Kreacja na wesele jest brudna lub podarta - przed tobą bardzo stresujący czas.
 • Gdy na weselu są dwie panny młode - to oznacza, że czeka cię rywalizacja lub ktoś niesłusznie cię o coś posądzi.
 • Orkiestra na weselu gra bardzo głośno - niestety zostaniesz oszukana lub wprowadzona w błąd.
 • Na weselu nie gra orkiestra - przed tobą czas smutku i żałoby.

ZOBACZ TAKŻE: