Sennik – co symbolizuje pocałunek we śnie?

Sen o pocałunku najczęściej jest zwiastunem pozytywnych relacji z drugą osobą. Całowanie się we śnie oznacza potrzebę pogodzenia się i chęci zawiązania duchowego i psychicznego przymierza. Pocałunek według sennika to też okazanie gotowości na komunikację, otwartość na zawieranie paktów i układów. Senne pocałunki mogą mieć charakter seksualny, ale też koleżeński czy przyjacielski.

Całowanie się bądź otrzymywanie pocałunków od zmarłych w snach są symbolem długiego życia w zdrowiu. Stanowią one również symbol przebaczenia win i krzywd, które wyrządziłeś nieboszczykowi.

Senny pocałunek z nieznajomym stanowi przestrogę przed nieuwagą i źle ulokowanym zaufaniem w realnym życiu. Nakazuje bycie ostrożnym w kontaktach z innymi ludźmi, niezależnie od tego, czy ich znamy, czy dopiero staramy się poznać. Sen o całowaniu nieznajomego może być proroctwem zdrady i ran ponoszonych w wyniku niecnych uczynków bliskich nam osób.

Całowanie się w snach z mężczyzną, co wychodzi z naszej inicjatywy, może być zwiastunem rozczarowań w osobistym życiu. Niektóre senniki wskazują na nieuniknione rozstanie z ukochaną osobą lub konieczność pożegnania z przyjaciółmi lub rodziną. Taki sen może również stanowić o konieczności wyjaśnienia niedomówień i omówienia przyczyn kłótni z bliską osobą.

Kiedy w naszych snach pojawiają się całujące się pary, powinno to stanowić nas przestrogę przed konsekwencjami nadmiernej chęci ingerowania w cudze życie. Wtrącanie się w sprawy uczuciowe innych ludzi najczęściej jest obarczone brakiem czasu na poukładanie własnych spraw sercowych.

Sennik – całować się

Całowanie się z kolegą, przyjacielem lub mężem w snach nie zawsze ma podtekst erotyczny. Nawet bardzo intymne pocałunki francuskie nie świadczą jednoznacznie o chęci zbliżeń na tle seksualnym, ale są wewnętrzną manifestacją chęci zbliżenia do danej osoby, okazaniem wzajemnego szacunku i sympatii.

Całowanie kogoś w snach służy okazaniu mu szacunku, miłości i troski. To symbol najwyższego szczęścia i odzyskania strat. Całusy mogą oznaczać tęsknotę za miłością i byciem kochanym.

Zobacz także:

Sny o byciu całowanym to znak szacunku, uczucia i sympatii okazywanej nam przez osobę, która całuje nas w snach. Należy jednak uważać na zdawkowe całusy od innych osób, ponieważ mogą oznaczać zdradę i bycie oszukiwanym.

Kiedy w następstwie snu o pocałunku natychmiast się budzimy, oznacza to towarzyszące nam silne poczucie braku stabilności i niepewności własnych uczuć. Tego typu sny są domeną osób samotnych, które uprawiają niezobowiązujące spotkania erotyczne lub ludzi wstępujących w nowe relacje i związki. Sny takie są też podświadomą manifestacją chęci zaangażowania się w romans i mają silny podtekst erotyczny.

Sennik – pocałunek w usta

Pocałunek w usta jest jednym z bardziej popularnych motywów sennych. Oznacza potrzebę bliskości i wsparcia ze strony drugiej osoby, ale może być też przejawem głęboko skrywanych czuć i pragnień. To odzwierciedlenie bardzo silnych namiętności i emocji, które towarzyszą realnemu życiu i nie znajdują w nim swojego ujścia.

Sennik – pocałunek w policzek

Sen, w którym otrzymujemy pocałunek w policzek zwiastuje pomyślność w finansach lub kwestiach zawodowych. Oznacza rychły awans, podwyżkę lub intratną inwestycję. To znak, iż podejmowane działania i ciężka praca znajdą docenienie i doczekają się pochwały oraz podziwu u innych osób.

Jeżeli natomiast we śnie to my obdarowujemy kogoś pocałunkiem w policzek, to znak, iż w realnym życiu utrzymujemy z tą osobą bardzo bliskie relacje. Najczęściej w snach całujemy swoich przyjaciół i rodzinę i w ten sposób manifestujemy swoją chęć pomocy im i trwania przy nich w każdej sytuacji.

Sennik – pocałunek w szyję

Kiedy śnimy o pocałunkach w szyję, to możemy się spodziewać uczucia pożądania oraz pasji. Tego typu sny mają czysto erotyczne podłoże i zwiastują udane pożycie seksualne.

Sennik – pocałunek w czoło

Pocałunek w czoło zarówno w snach, jak i w życiu realnym zawsze stanowi o trosce o drugą osobę. Tego typu sny mogą symbolizować realne martwienie się o kogoś, jego kondycję psychiczną, stan zdrowia lub podejmowane decyzje. Zawsze oznacza uczciwe zamiary wobec tej osoby i chęć dla niej jak najlepiej.

Całowanie kogoś w czoło może oznaczać uczucie zagubienia i samotności oraz potrzebę otrzymania wsparcia i otuchy od najbliższych. To oznaka braku stabilizacji, bezpieczeństwa i miłości.

Sennik – pocałunek w rękę

Całowanie kogoś w rękę podczas naszych snów oznacza głębokie uczucie szacunku i darzenie kogoś sporym autorytetem w konkretnej dziedzinie. W przypadku, kiedy to my jesteśmy obiektem pocałunków w dłoń, powinniśmy przygotować się na liczne sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Może to być związane z otrzymaniem awansu, podwyżki lub innej formy gratyfikacyjnej.