Sennik pies: co oznacza sen o psie?

Sennik pies jest jednym z najczęściej sprawdzanych znaczeń snu, podobnie jak sennik dziecko czy sennik szczur.

Pies był pierwszym oswojonym przez człowieka zwierzęciem. Został udomowiony w epoce kamienia. Był  od początku uważany za przyjaciela. Jego przywiązanie i czujność sprawiły, że stał się symbolem tych cech. Cerber w mitologi greckiej strzegł królestwa zmarłych. Persowie uważali, że spojrzenie psa odstrasza złe moce. Żydom służyły do pilnowania stad, ale był uważany za zwierzę nieczyste z powodu picia krwi. Chrześcijanie lubili psy za ich oddanie, gotowość służenia dla swojego właściciela. Wierzono, że polizanie przez psa leczy rany.

W snach powinniśmy rozgraniczyć widzenia o psach, które znamy i są naszymi przyjaciółmi, a obcymi zwierzętami, które czasem budzą duży niepokój. Nasi pupile budzą w nas dużo emocji, spędzamy z nimi czas i naturalnie pojawiają się w podświadomości. Widzieć we śnie swojego psa to dobry znak, dotyczy wiernych przyjaciół. Obce osobniki symbolizują wrogów, którzy czyhają by nas zranić. Jeśli pies mówi do ciebie, to przyjaciel podzieli się z tobą interesującą i znaczącą wiadomością.

Pies to również symbol naszych popędów. W szczególności popędu seksualnego, może być przestrogą, że zbyt silnie tłumimy te treści psychiczne. U mężczyzn ucieleśnia agresywną seksualność. Sny o psach wzywają nas do samopoznania.

Sennik pies gryzie

W senniku ugryzienie psa oznacza przestrogę. Gdy we śnie pies cię gryzie, należy to odczytywać jako ostrzeżenie przed nielojalnością ze strony kogoś bliskiego. Musisz spodziewać się zagrożenia ze strony osoby, której do tej pory ufałeś. Może to być nawet twój przyjaciel czy ktoś z rodziny.

Zastanów się, czy w twoim otoczeniu jest ktoś, kto może cię zdradzić lub zachować nielojalnie. Może specjalnie taka osoba zbliżyła się do ciebie, żeby później cię wykorzystać. Bądź przygotowana na cios. Może wtedy łatwiej będzie ci to znieść.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Sennik pies gryzie w rękę

Jeśli we śnie pies gryzie cię z w rękę, to według sennika jest wyrazem twoich silnych obaw, których nie dopuszczasz do głosu. Skrywasz je głęboko i tłumisz. 

 • Pies gryzie w rękę podczas zabawy - kto mocno plotkuje za twoimi plecami.
 • Pies gryzie w rękę z głodu - ktoś nie docenia twojej pomocy. Mimo twoich szczerych chęci, ktoś odmawia wsparcia z twojej strony.

Sennik czarny pies

Czarny pies w senniku oznacza podobnie jak ugryzienie psa przestrogę. Sennik interpretuje taki sen, że jesteś zdradzany przez bliską ci osobę.

Sen o czarnym psie zapowiada także zbliżające się problemy emocjonalne, żałobę i smutek za kimś a nawet depresję.

Jeśli czarny pies stale powraca w twoich snach, symbolizuje twoje niepowodzenia. 

Sennik biały pies

Sen o białym psie to w interpretacji przeciwieństwo snu o czarnym psie. Tym razem sennik podpowiada, że to dobra dla nas wróżba.

Biały pies symbolizuje bowiem lojalność, wierność i oddanie osób, którymi się otaczamy. Sennik podpowiada również, że biały pies we śnie wskazuje na nasze cechy. Przed tobą bardzo spokojny i szczęśliwy czas.

Możesz spodziewać się także, że w najbliższym czasie poznasz kogoś, komu będziesz mogła zaufać i powierzyć swoje sekrety.

Sennik rudy pies

Przyśnił ci się rudy pies lub jasnobrązowy? Taki sen nie powinien cię niepokoić. Sennik podpowiada, że to zapowiedź poczucia bezpieczeństwa i zadowolenia z życia. 

Najbliższy czas będzie dla ciebie spokojny na każdej płaszczyźnie: zawodowej i prywatnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sennik dwa psy

Sennik o dwóch psach nie wróży nic dobrego. Gdy we śnie widzisz dwa psy, to oznacza że ktoś podstępny czai się, żeby wykorzystać twoją dobroć. Według sennika jest jeszcze inna interpretacja snu o dwóch psach. Taki sen symbolizuje twoją dobrą kondycję zdrowotną.

 • Widzisz uciekające dwa psy - uda ci się uniknąć pracy.
 • Widzisz dwa psy, które jedzą - wkrótce ktoś złoży ci miłą wizytę.

Sennik śmierć psa

Śmierć psa we śnie zgodnie z sennikiem oznacza, że uczucia którymi kogoś darzyliśmy wygasły. Sennik tłumaczy również taki sen jako znak, że ktoś z twojego otoczenia ma nieprzyjazne zamiary wobec ciebie. 

 • Sen o martwym psie może zwiastować zakończenie związku, przyjaźni. Odnosi się także do naszego życia zawodowego. Może oznaczać zastój w karierze zawodowej lub na inne płaszczyźnie twojego życia. Martwy pies to również oznaka zagrożenia zdrowia.
 • Przejechany pies we śnie z kolei ukazuje nam się, kiedy brakuje nam wewnętrznego spokoju i tracimy radość z życia.

Sennik duży pies

Duży pies we śnie oznacza dobry czas na nawiązywanie nowych znajomości, które przetrwają próbę czasu. W wielu sytuacjach będziesz mogła liczyć na tę osobę i będzie ona dla ciebie wsparciem. 

 • Pies średniej wielkości - to szczęśliwy znak. Oznacza wierność, która ci towarzyszy.
 • Mały pies - twoja pozycja w otoczeniu jest umniejszana. Inna interpretacja mówi, że nie doceniasz przyjaciela, który liczy na dobre słowo z twojej strony. 
 • Mały rasowy szczeniaczek - początek wielkiej miłości.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Sennik ranny pies

Sen o rannym psie zapowiada nadchodzące problemy zdrowotne. Lepiej uważniej przyjrzy się swojemu zdrowiu, udaj. się do lekarza i zrób badania. Jak mówi powiedzenie: "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Potraktuj sen o rannym psie jak przestrogę i zacznij działać.

Podobne znaczenie ma sen o chorym psie. Sennik podpowiada, żebyś była ostrożna, unikała stresu i odpoczęła.

Pamiętaj, że im większy pies ci się przyśni, tym czekają cię większe problemy.

Sennik kupa psa

Psia kupa to wbrew pozorom wcale nie jest złowieszczy sen. Jeśli przyśniła ci się kupa psa, to zgodnie z interpretacją sennika, jest to symbol pomyślności. Zaskoczona?

Sen o kupie zwiastuje, że ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń w momencie, kiedy będziemy mieć problemy. Wsparcie takiej osoby pomoże nam się z nimi uporać.

Sen, w którym sprzątamy kupę psa z kolei oznacza problemy w życiu zawodowym. Może czekałaś na awans i on nie nadszedł? A może miałaś dostać wymarzony projekt i obietnice szefa się nie spełniły.

Sennik chory pies

Chory pies we śnie symbolizuje naszą sferę emocjonalną. Zastanów się, czy obecnie nie masz trudnego czasu, który wywołuje u ciebie stres, przygnębienie, rozgoryczenie. Sen o chorym psie odzwierciedla to, jak się czujemy. Najwyższa pora odpocząć i odpuścić. Poczekaj, aż wrócisz do formy i na nowo będziesz mogła działać.

Inna interpretacja z sennika mówi, że sen o chorym psie oznacza, że ktoś z członków twojej rodziny będzie potrzebował twojej pomocy. Musisz sama się domyślić, bo ta osoba będzie wstydziła się zwrócić do ciebie.

NIE PRZEGAP:

Sennik pchła na psie

Sen, w którym przyśniła ci się pchła na psie należy odczytywać jako rodzaj ostrzeżenia. W najbliższym czasie może wydarzyć się coś, co negatywnie odbije się na twoim życiu. Postępuj rozważnie i nie podejmuj pochopnych decyzji.

Sennik warczący pies

Przyśnił ci się warczący pies? Taki sen zgodnie z sennikiem jest zwiastunem niepowodzeń. Przed tobą trudny czas zmartwień i problemów. Jeśli to przetrwasz, wszystko zakończy się dla ciebie pomyślnie.

Warczący pies oznacza także, że znajdziesz się w punkcie bez wyjścia. To spowoduje u ciebie rozdarcie i niemoc. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście.

Sennik szczekający pies

Szczekający pies we śnie stanowi ostrzeżenie przed zagrożeniem. Podobnie jak w życiu pies szczeka, żeby zwrócić uwagę właściciela na niebezpieczeństwo, również i we śnie szczekający sen ma podobny kontekst. Sen ostrzega cię przed ludźmi, którzy mają wobec ciebie złe zamiary czy sytuacją, która może mieć dla ciebie złe konsekwencje. Bądź ostrożna i zachowaj zimną krew, bo wokół ciebie są osoby, które niekoniecznie dobrze ci życzą.

Sennik pies: inne znaczenia snu o psie

 • Maltretowanie psa

Nieodpowiedzialne zachowanie naraża twoje życie na niebezpieczeństwo.

 • Pies się łasi we śnie

To ostrzeżenie przed czyimś oszustwem i podstępem. Jeśli pies przyjaciela dotknie twojego policzka, może zapowiadać zdradę.

 • Wyjący pies

To ostrzeżenie przed poważnym niebezpieczeństwem.

 • Pies myśliwski

Mówi o tym , że mamy nadmierną ambicję lub gonimy za pieniędzmi i sukcesem.

 • Psy walczące ze sobą

Kłótnia rodzinna.

 • Pies uwiązany na łańcuchu

Zapowiada szkody finansowe i lekkomyślne wydawanie pieniędzy.

 • Bawienie się z psem

Zapowiada pokonanie przeciwników.

 • Szczuć psem

Wielka przykrość.

 • Wziąć psa na smycz

Nieprzyjaciele w otoczeniu.

 • Szczeniak

To nowy pomysł i nowy korzystny etap w życiu.

 • Pies, który goni kota

Domowe awantury.

 • Ściga cię pies agresywny lub smutny

Zapowiedź samotności przez ciebie zawinionej. Wolisz okazywać chłód i sztuczność, chociaż przyjaciel bardzo cię potrzebuje.

ZOBACZ TAKŻE: