Sennik pieniądze: co oznacza sen o pieniądzach?

Pieniądze we śnie na pierwszy rzut oka mogą wskazywać na nagły przypływ gotówki. Snujemy fantazję na temat wygranej i poprawy naszej sytuacji finansowej. Jednak w zależności o kontekstu, sen o pieniądzach może być na wiele sposobów interpretowany. 

Pieniądze we śnie wskazują na nasze materialistyczne podejście do życia oraz to, że bez nich trudno nam odnaleźć się w rzeczywistości. Symbol pieniędzy zwraca naszą uwagę na fakt, że być może za bardzo skupiamy się na tym aspekcie życia. Sennik pieniądze, w zależności od sytuacji, pokazują nam różne warianty naszej przyszłości.

Co innego oznacza sen o znalezieniu pieniędzy, a inne znaczenie ma sen, w którym zgubiliśmy pieniądze. W naszym artykule znajdziecie dokładną interpretację snu o pieniądzach.

Sennik pieniądze: znaleźć pieniądze

Motyw zyskania znaczącej sumy pieniędzy we śnie, w zależności od kontekstu, może oznaczać różne scenariusze. Posiadanie gotówki generalnie oznacza ryzyko zbytniego zadzierania nosa w codziennym życiu.

Jeśli w marzeniu sennym znaleźliśmy portfel pełen pieniędzy, możemy być pewni, że chociaż bardzo tego chcemy – nadchodzę dni nie będą dla nas łatwe. W zależności od kultury jednak, są senniki, które znalezienie pieniędzy we śnie uznają za zwiastun wygranej lub przypływu niespodziewanej gotówki. Jeśli we snie przyśniła nam się kradzież pieniędzy, oznacz to, że los przewrotnie ostrzega nas przed złodziejem. Wiele osób, nieświadomie cieszy się, kiedy we śnie wygrywa sporą sumę, choć paradoksalnie wcale nie oznacza to dobrego omenu na przyszłość.

Znalezienie pieniędzy w senniku wróży powodzeniem w miłości oraz w grach. Nie czekaj i kup los na loterii. Może w końcu los się do ciebie uśmiechnie. Pamiętaj, żeby mieć nad tym kontrolę. Wygrana kusi do dalszej gry i łatwo stracić wyczucie.

Sennik: pieniądze papierowe

W twoim śnie pojawiły się pieniądze papierowe? Sennik podpowiada, że masz przed sobą plany, które chcesz zrealizować. Oczywiście dotyczą kwestii finansowych. Może zbierasz się od dłuższego czasu z zamiarem ulokowania pieniędzy, założenia lokaty lub inwestycji, która cię wzbogaci.

Zobacz także:

Pamiętaj, że sen o pieniądzach papierowych jest również symbolem chciwości. Może właśnie taki sen jest ostrzeżeniem przed tym, żeby zastanowić się nad twoim podejściem do pieniędzy. Czy aby nie stały się one głównym priorytetem w twoim życiu. Skupiasz się na ciągłym ich pomnażaniu. Czy aby nie zatraciłeś się w tym? Może najwyższy czas zacząć cieszyć się z nich i sprawić radość najbliższym. W końcu życie ma się jedno.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sennik: widzieć pieniądze

Widok pieniędzy we śnie może zwiastować poprawę twojej sytuacji finansowej. Ale dokładna interpretacja snu sprowadza się do szczegółów snu. Jeśli widzisz pieniądze na podłodze, lepiej uważaj. Na twojej drodze do sukcesu finansowego możesz natrafić na przeszkodę.

Inna interpretacja z sennika mówi, że kiedy widzisz pieniądze we śnie, to czekają cię wydatki lub zamartwiasz się o swoją sytuację finansową.

Sennik: dostać pieniądze

Wstałaś zadowolona, że przyśnił ci się sen, że dostałaś pieniądze? Niestety wbrew pozorom to nie jest pomyślna wróżba. Sennik interpretuje taki sen, że istnieje zagrożenie, że poniesiesz finansowe straty.

W najbliższym czasie nie wydawaj bez powodu pieniędzy i lepiej trzymaj je przy sobie. Uważaj również, jak je inwestujesz. Jedna zła decyzja może odbić się długofalowo na naszych portfelach. 

Przyjrzyj się bacznie osobom, którym ufasz i powierzyłeś swoje finanse. Może się okazać, że nie są oni uczciwi w stosunku do ciebie.

Sennik pieniądze: zgubić pieniądze

Zgubić pieniądze we śnie oznacza doznanie pewnej niepomyślności w zamiarach. Ofiarowanie banknotu lub choćby grosika bezdomnemu oznacza, że w najbliższym czasie osiągniemy znaczący zysk. Jeśli we śnie widzieliśmy lub posiadaliśmy fałszywe banknoty - powinniśmy bardzo uważać, bowiem możemy doznać wielkiego rozczarowania lub oszustwa. Pusty bankomat lub portfel to nie tylko symbole pewnych strat, ale przede wszystkim odzwierciedlenie naszej wewnętrznej pustki.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Sennik pieniądze: banknoty

Jeśli przyśnił nam się sen o pieniądzach w formie banknotów, to oznacza, że szansa uśmiecha się do ciebie. Banknoty z cyframi 1, 4, 5, 7, 10, 17, 20 są szczególną gwarancją awansu czy realizacji planów.

Inne tłumaczenie snu o banknotach jest takie, że to zwiastun powrotu naszej energii do działania i sił. Po gorszym czasie z optymizmem zaczniesz patrzeć w przyszłość i snuć plany.

Gorzej, kiedy we śnie gubimy banknoty. Sennik wskazuje na stratę i to wcale nie tylko w zakresie naszych finansów. Sen zapowiada, że stracimy uznanie i szacunek. To przestroga przed naszymi działaniami i postępowaniem. Zastanów się, czy twoje działania nie spowodują, że ktoś odwróci się od ciebie i przestanie cię szanować.

Sennik pieniądze: monety

Okazuje się, że interpretacja snu o pieniądzach różni się w zależności od tego, czy śnią nam się banknoty czy monety. Monety zgodnie z sennikiem są zapowiedzią bogactwa, ale nie tylko tego materialnego. W znaczeniu symbolicznym moneta kojarzy się z faktami i czynami opartymi na sprawiedliwości, związanymi z prawdą duchową. Otrzymywać lub dawać monety, to handlować swoimi możliwościami i cnotami. 

 • Złote monety - zwiastun pomyślności. Przypisuje się im wartości aktywne, które się realizują.
 • Srebrne monety - opóźniają szansę. Kojarzone są z pasywnością, tym co spóźnione, ukryte.

Sen o monetach może też zwiastować Ci wewnętrzny spokój i równowagę emocjonalną.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Sennik pieniądze: inne znaczenie snu o pieniądzach

 • Liczyć pieniądze lub płacić – to dobry symbol. Oznacza bowiem, że na sferę materialną z pewnością nie będziesz narzekać.
 • Dźwięk monet - oznacza, że w najbliższym czasie otrzymamy niepomyślne wiadomości.
 • Obca waluta - jest pewnego rodzaju napomnieniem, że mogą otaczać nas ludzie o niekoniecznie czystych zamiarach.
 • Pożyczanie pieniędzy - jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem przed potencjalnymi stratami.
 • Posiadanie portfela pełnego pieniędzy i dokumentów – taki sen to zapewnienie, że los o nas zadba.
 • Być zadłużonym - zapowiedź słabego zdrowia, a także tego, że przyszłe możliwości rysują się niepewnie.
 • Dostać pieniądze - czekają Cię niespodziewane wydatki.
 • Wygrać pieniądze w karty - zadbaj lepiej o swoje zdrowie
 • Fałszywe pieniądze - będziesz mieć sporo szczęścia w grach losowych
 • Wydawać pieniądze - na horyzoncie pojawi się szansa na nowe dochody
 • Liczenie pieniędzy - czy nie za bardzo chcesz dominować?
 • Bankructwo - brak Ci motywacji i chęci do działania
 • Znaleźć pieniądze, monety - spotkasz miłość lub Twoje życie uczuciowe ustabilizuje się
 • Podarować pieniądze - spróbuj poświęcać więcej czasu na swoje hobby i zainteresowania, ten sen daje Ci znać, że za mało dbasz o swój rozwój.
 • Wydawać duże sumy pieniędzy - czekają Cię miłe chwile w rodzinnym gronie.
 • Zanosić pieniądze do banku - poznasz kogoś interesującego.
 • Zostać okradzionym z pieniędzy - czeka Cię wiele niespodzianek w najbliższym czasie.

NIE PRZEGAP: