Sennik myszy – co oznacza?

Od wieków myszy kojarzyły się ludziom ze złem i zniszczeniem. Te małe gryzonie buszując po domu potrafiły wyrządzić nie lada szkody. Od zawsze je nienawidzono i przepędzano. Czy sny o myszach rzeczywiście mają negatywny wydźwięk? Według sennika myszy pojawiające się we snach stanowią przestrogę przed zagrożeniem dla życiowych celów i planów.

Sny o małych gryzoniach, szczególnie tych wydających z siebie piski, mogą symbolizować problemy na tle finansowym – źle zainwestowany kapitał, nierozważną gospodarkę oszczędnościami lub bieżącymi zarobkami albo zaufanie niewłaściwej osobie i utratę pożyczonych środków. Gdy śnimy o myszach, należałoby się uważnie przyjrzeć temu, w jaki sposób rozporządzamy naszymi pieniędzmi. Trzeba dokładnie przemyśleć opłacalność wdrażanych projektów i podejmowanych inwestycji. Może być to także czas na zaprzestanie inwestowania i rozpoczęcie oszczędzania. Gdy ktoś prosi o pożyczkę w następstwie czego śnimy o myszach, trzeba dokładnie przemyśleć, czy aby dana osoba godna jest zaufania, a zwrot środków pewny.

Myszy w snach, które urządzają sobie harce w naszych domach, powinny być potraktowane jako zapowiedź zawirowań i chaosu. Nie musi się to wiązać ze złymi wieściami, ale zawsze będzie to konieczność reakcji na nową sytuację, nowe położenie życiowe, gospodarcze, czy społeczne. Od nas samych będzie zależało, jak sobie z tym poradzimy i czy w ostatecznym rozrachunku obróci się to na naszą korzyść.

Myszy we snach to najbardziej popularny symbol płodności. W młodych małżeństwach i parach mogą więc być zwiastunem powiększenia rodziny. Gdy nie jesteśmy w związku, to możemy się szykować na nowy romans albo poważniejszą relację.

Gdy wiek lub inne okoliczności nie sprzyjają staraniom o dziecko, myszy mogą oznaczać wizytę niespodziewanych gości. Może być to daleka rodzina lub ktoś zupełnie obcy. Niestety najczęściej są to goście niechciani i nielubiani.

Nie bez znaczenia jest także kolor myszy, które pojawiają się w naszych snach. Szara mysz będzie oznaczać smutek i przygnębienie spowodowane chciwością innych osób i utraconym zaufaniem. Biała mysz to symbol udanego związku lub małżeństwa. Mysz czarna odwiedzająca nas we snach jest znakiem zbyt dużej ilości obowiązkach, które są dla nas mocno przytłaczające lub symbolem śmierci bliskiej nam osoby.

Gdy w naszych snach zaprzyjaźnimy się z małymi gryzoniami i karmimy je, to może nas czekać poznanie wiernego i oddanego przyjaciela na długie lata, natomiast gdy mysz jest nieosiągalna i w dodatku wydaje chroboczące dźwięki – jest to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Zobacz także:

Gdy ktoś śni o zjadaniu myszy, ostrzega to przed nieuniknioną chorobą lub pogorszeniem stanu samopoczucia. Czasami sen o jedzeniu potraw z myszy jest wyrazem głębokich i szczerych wyrzutów sumienia, ale często nieuświadomionych lub wypartych. To moment na poddanie się głębszej refleksji nad swoim zachowaniem i postępowaniem, szczególnie wobec najbliższych osób.

Sen o myszy w ustach może świadczyć o kłamstwie lub zdradzie. Należy wówczas mieć się na baczności i dokładnie starać się przewidywać zachowania znajomych i kontrahentów.

Sny o pogryzieniu i ranach spowodowanych przez myszy, mogą przestrzegać przed cierpieniem, spowodowanym czyimś impulsywnym zachowaniem lub nakazywać utrzymywania swoich emocji w ryzach, aby w afekcie nie wyrządzić komuś krzywdy. Najlepiej w dniu następującym bezpośrednio po tym śnie w ogóle nie wdawać się w spory i dyskusje, u których podłoża leży różnica zdań i poglądów.

Myszy pływające w wodzie oznaczają niewłaściwy przebieg spraw i interesów. Komplikacji należy spodziewać się zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Należy bacznie przyjrzeć się otoczeniu i podejmowanym działaniom, aby nie wpaść w kłopoty. Podpisywane i tworzone dokumenty należy uważnie czytać i analizować.

W snach o myszach często pojawiają się też inne zwierzęta. Najbardziej powszechny w snach o gryzoniach jest kot. Istotne jest w tym przypadku jego zachowanie w stosunku do myszy. Kot, który łapie mysz symbolizuje rychły sukces i szacunek ze strony znajomych i współpracowników. Może oznaczać awans w pracy lub osobisty sukces. Mysz uciekająca przed kotem oznacza problemy w miłości. Często wiąże się to ze zdradą, ale też drobnymi, codziennymi kłótniami i różnicą zdań.

W snach z myszami często występują także szczury. Niestety pojawienie się szczura nie wróży nic dobrego. Najczęściej jest on zwiastunem zdrady i podstępu. Szczur jest fałszywym przyjacielem, dlatego należy uważać na własne otoczenie. Szczur może oznaczać także zdradę, której dopuścił się nasz współmałżonek. Gonienie szczura oznacza przestrogę, że nie da się kogoś uszczęśliwić na siłę. Występowanie wspólnie myszy i szczura symbolizuje konieczność rywalizowania o serce wybranki. Ugryzienie przez szczura to ostrzeżenie przed byciem nadgorliwym, zbyt nachalnym lub absorbującym.

Obserwowanie we śnie jedzących myszy przestrzega nas przed zepsuciem humoru. Najczęściej wiąże się to ze spotkaniem z wrogiem lub człowiekiem negatywnie spoglądającym na świat. Może to też oznaczać drobną sprzeczkę rodzinną lub niewielkie problemy w pracy.

Samica myszy pojawiająca się w snach ostrzega przed przebiegłym wrogiem. Może on czaić się w pobliżu i czekać na wykorzystanie naszych potknięć i słabszej kondycji w pracy, ale też w prywatnym życiu.

Myszy biegające – co oznaczają? Sennik

Sny o myszach, w których gryzonie żwawo biegają i są w stałym ruchu może być nakazem zaprzestania interwencji w życie innych, ich plany, marzenia i postępowanie. Warto również zachować bierną postawę i przejąć rolę obserwatora w pewnym, prowadzonym przez nas projekcie.

Biegające w dali myszy pokazują, że na niektóre sprawy należy spojrzeć obiektywnie. Zatrzymanie się, przemyślenia i zapytanie o zdanie innej osoby, znacznie ułatwią podejmowanie decyzji. Sen ten może również być nakazem braku angażowania się w nowe projekty i inicjatywy.

Śniąc o poruszających się myszach, organizm daje nam do zrozumienia, że zbyt mocno martwimy się na zapas.

Sen o uciekających myszach oznacza, iż w czyichś oczach jesteśmy autorytetem, że ktoś czuje w naszym obliczu duży respekt. Gdy ucieka przed nami całe stado, należy spodziewać się konfliktów rodzinnych.

Gdy we śnie uda nam się złapać mysz, oznacza to fakt, iż spotka nas tak zwane szczęście w nieszczęściu. Będzie się to wiązało z zaistnieniem sytuacji, która początkowo będzie trudna i pozornie nie do rozwiązania, ale ostatecznie wszystko potoczy się zgodnie z naszą myślą i przyniesie wiele korzyści.

Sen o myszach małych – co oznacza?

Sen o małej, pojedynczej i wystraszonej myszy może oznaczać spore zmęczenie organizmu lub liczne kompleksy i brak akceptacji w stosunku do własnej osoby.

Małe myszy we snach mogą być też ostrzeżeniem przed złodziejem i włamaniem. Możemy spodziewać się kradzieży dóbr materialnych, pieniędzy, ale też miłości naszego życia. Może się to też wiązać z utratą własności intelektualnej – efekty naszej wielomiesięcznej pracy zostaną skradzione i przedstawione jako własne. Ktoś może również posłużyć się naszymi zasługami w pracy i dzięki temu odebrać nam możliwość awansu i sporej premii.

Sennik myszy martwe – co oznacza?

Myszy we snach w przeważającej liczbie sytuacji symbolizują kłopoty i porażki. Nie należy więc bać się obrazu zdechłej myszy. Będzie on bowiem znakiem zakończenia problemów i zmartwień. Martwa mysz, chociaż niewątpliwie stanowi nieładny i wręcz przerażający obraz, przynosi szczęście. Dawne i przewlekle kłopoty same się rozwiążą i z biegiem czasu odejdą w zapomnienie. Sen o martwych myszach może zwiastować zakończenie problemów miłosnych, pozytywne rozwiązanie spraw zawodowych, wyjście z choroby lub zakończenie kłótni ze znajomymi.

Dokładnie takie same przesłanie ma sen o myszy złapanej w pułapkę. Natomiast sen o uwolnieniu myszy oznacza pomoc komuś, kto znalazł się w sytuacji problemowej.