Sen o mięsie – symbolika

W senniku mięso widziane we śnie interpretowane jest jako symbol pierwotnych instynktów. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy widzimy we śnie mięso surowe. Wiele jednak zależy od tego w jakich okolicznościach osoba śpiąca widzi mięso, co to za mięso, jak wygląda i co się z nim dzieje. W naszej kulturze mięso jest przede wszystkim symbolem pożywienia, ale i ciała - a zatem wszystkich kwestii, jakie się z nim wiążą. Mięso surowe we śnie może wróżyć radość w przyszłości oraz wsparcie przyjaciół. Równie dobrze może być to jednak zapowiedź kłótni i kłopotów. Wszystko zależy od tego, czy we śnie czujemy do mięsa obrzydzenie, czy też może jemy je ze smakiem. Trzeba także zwrócić uwagę czy mięso jest świeże, czy też może zepsute. Warto więc zagłębić się w poszczególnych elementach snu, starając się sobie przypomnieć wszystkie najważniejsze szczegóły. 

Sennik mięso surowe – widzieć

Sennik mięso surowe, widziane we śnie, tłumaczy jako symbol pierwotnych instynktów, które targają człowiekiem. Może być to jednak zapowiedź szczęścia, jeśli człowiek odczuwa głód i może go dzięki niemu zaspokoić. Jeśli jednak widok mięsa jest odpychający, można to tłumaczyć pewnymi zahamowaniami w sferze seksualnej, które dotyczą osoby śpiącej. Być może czuje ona obrzydzenie do samego siebie i swojego ciała, co przekłada się na brak satysfakcji ze współżycia lub nawet abstynencję seksualną. Jeśli ktoś widzi mięso we śnie i czuje silną potrzebę, by je zjeść, sennik tłumaczy to silnymi potrzebami seksualnymi, jakie osoba ta odczuwa w rzeczywistości. Handel surowym mięsem wskazuje na pasję i siłę, ale może też po prostu oznaczać, że osoba śniąca o mięsie chciałaby mieć takie cechy na jawie. Jeśli we śnie je się surowe mięso, może to wskazywać, iż z realizacją pewnych planów lepiej byłoby poczekać. Zbytni pośpiech może skończyć się kłopotami. Jeśli mięso jest zepsute, jest to ostrzeżenie przed chorobami. Gdy śni się mięso z robakami, oznacza to, że w bliskim otoczeniu osoby śniącej znajdują się osoby, które źle jej życzą. Powinna ona zatem uważać i postępować ostrożnie, bo nigdy nie wiadomo co mogą one knuć. 

Sennik mięso – kroić

Sennik mięso widziane we śnie interpretuje na różne sposoby, w zależności od tego co się z nim dzieje. Jeśli ktoś tylko widzi mięso, może spodziewać się jakiejś nieoczekiwanej radości - zwłaszcza jeśli sam się cieszy na jego widok. Jeśli zaś mięso jest krojone, oznacza to, iż należy większą uwagę zwrócić na rodzinę. Taki sen może być udziałem osoby, która poświęca mnóstwo czasu pracy i ostrzega, że może się to odbić negatywnie na kontaktach z bliskimi. Jeśli kroi się mięso po to, by je później dalej przyrządzić, w najbliższym czasie niestety nadal trzeba będzie ciężko pracować. Szykują się jakieś trudne zadania do wykonania, jednak trzeba spróbować wygospodarować trochę czasu dla rodziny. Przygotowywanie mięsa we śnie zapowiada też odziedziczenie spadku. Sen o mięsie pieczonym lub gotowanym może zapowiadać szczęśliwe wydarzenia i korzyści finansowe, ale i spore wydatki. 

Sennik mięso – jeść

Sennik tłumaczy jedzenie mięsa we śnie poprawą zdrowia i sytuacji życiowej na jawie, jeśli jest ono zdrowe, świeże i pyszne. Z kolei jeśli ktoś zmuszony jest jeść mięso nieświeże, zepsute i nie smakuje mu ono, jest to zapowiedź różnego rodzaju problemów w życiu. Osoba, której przyśnił się podobny sen, powinna zadbać o swoje zdrowie, gdyż może pojawić się jakaś choroba. To także ostrzeżenie przed kłopotami w pracy, które mogą się pojawić w związku z niewłaściwym wykonywaniem swoich obowiązków. Wiele zależy też od tego, jakie mięso się je. Jeśli jest to mięso baranie, to ostrzeżenie, iż coś będzie nas drogo kosztować - i niekoniecznie chodzi tu tylko o kwestie finansowe. Jeśli we śnie widzi się mięso wołowe, dana osoba będzie musiała długo pracować na swój sukces. Uda jej się jednak pokazać wszystkim na co ją stać - efekty będą więc pozytywne. Z kolei mięso drobiowe zapowiada szczęście i interesującą podróż. Mięso jest też symbolem pragnień człowieka. Jeśli więc we śnie je jemy, oznacza to, iż w przyszłości uda się je zaspokoić, choć równie dobrze ma to na celu sen, kiedy na jawie nie jest to możliwe. Sen o jedzeniu mięsa może przyśnić się także osobie, która na żywo go już nie je. Nie oznacza to wcale, że wegetarianie podświadomie pragną zjeść mięso, lecz raczej odnosi się do wyrzutów sumienia, jakie mają. Mogą zaś dotyczyć one różnych kwestii - może kogoś potraktowali niesprawiedliwie, albo kogoś oszukali? Warto przemyśleć swoje zachowanie i naprawić błąd. 

Sennik mięso mielone

Sennik mięso we śnie interpretuje jako symbol pragnień człowieka, ale może ono także dawać wskazówki co do przyszłości. Jeśli w swoim śnie człowiek widzi mięso mielone, najprawdopodobniej sen odnosi się do kwestii zawodowych. W pracy będzie sporo obowiązków, które z trudem uda się wypełnić. Osoba śpiąca może też poświęcać czas takim zadaniom, które nie przyniosą jej zbyt wiele korzyści. Być może rozmienia się na drobne, zatapia w szczegółach, a dana sprawa nie jest tego wcale warta. Sennik zapowiada jednak, że uda się osiągnąć zamierzone efekty, chociaż nie będzie łatwo. Do sukcesu na pewno będzie wiodła żmudna i trudna droga. Jeśli jednak na końcu czeka coś pozytywnego, to może rzeczywiście należy nią pójść. 

Sennik zepsute mięso

Sennik mięso zepsute traktuje jako zapowiedź różnego rodzaju problemów. To symbol choroby, albo trudności w sferze zawodowej czy prywatnej. Wystąpią jakieś komplikacje natury osobistej, które z pewnością wpłyną na życie osoby śniącej. Lepiej nie inwestować w żadne niepewne interesy, ani nie ufać osobom, które dopiero się poznało. Osoba, która miała sen o nieświeżym mięsie, powinna mieć się przez jakiś czas na baczności, żeby później nie żałować. Zepsute mięso może odnosić się także do kwestii seksualnych. Może wskazywać, że dana osoba ulega prymitywnym popędom i powinna przemyśleć swoje zachowanie. Może to być także symbol innych, pierwotnych instynktów, jak żądza władzy. Jeśli komuś śni się, że częstuje innych zepsutym mięsem, może to oznaczać pogorszenie stosunków z tą osobą. Podobnie jeśli właśnie ta osoba częstuje osobę śpiącą zepsutym mięsem. Jeśli mięso we śnie pokryte jest krwią, odnosi się to do osób związanych krwią z osobą śpiącą. Wkrótce pojawią się jakieś silne emocje związane z krewnymi - niekoniecznie będą one miłe. Mogą nadejść niepokojące wieści o czyimś stanie zdrowia. Jeśli zaś mięso rzuci się zwierzętom do zjedzenia, ktoś z otoczenia może nas potraktować pogardliwie. Warto więc przygotować się na to zawczasu i obmyślić strategię działania.