Chyba każda z nas marzy o tym, aby ciało pomimo upływu lat pozostawało piękne, a spokój duszy nie mijał. Nie chcemy czuć żadnego bólu czy dyskomfortu, który miałby zaburzać nasz codzienny rytm. Niestety, kiedyś w końcu nadchodzą chwile, kiedy zmartwienia i przeszkody dosłownie nas atakują. Jak sobie z tym radzić? Co zrobić, aby czuć się i wyglądać wspaniale? Jest na to kilka skutecznych sposobów...

1. Praktykuj jogę / poznaj potęgę medytacji

Pewnie już to słyszałaś, ale joga naprawdę czyni cuda. Nie tylko rozciąga mięśnie, zwiększa elastyczność stawów i pomaga zwalczyć różnego rodzaju bóle, ale również działa odstresowująco, poprawia nastrój i przynosi ulgę zmęczonej pracą umysłową głowie. Niektóre z osób praktykujących jogę nazywają ją plastrem dla duszy. Podobnie jest z medytacją. Z tym że działa ona trochę w inny sposób - koi nerwy, wycisza i pozwala przygotować się na to, by ze spokojem mierzyć się z problemami i wyzwaniami.

2. Wprowadź do swojego menu lekkie i zdrowe posiłki

Wcale nie musisz z dnia na dzień przechodzić na restrykcyjną dietę. Wystarczy, że słone przekąski zamienisz na domowe frytki z warzyw albo chipsy z pomidora lub buraka, a trzy kromki pieczywa na śniadanie 7 razy w tygodniu na coś bardziej urozmaiconego. Wiosna i lato to świetny czas na koktajle z mrożonych owoców i warzyw, czy chłodne zupy. Brzmi pięknie, ale wykonaniem gorzej? Pomoże ci plan - rozpisz podczas wolnego wieczora menu na kolejne dni i zawieś je na lodówce. Ewentualnie, jeśli masz wolne fundusze - zainwestuj w zdrową dietę pudełkową. Zobaczysz - nie taki diabeł straszny, jak go malują.

3. Nie daj sobie odebrać pewności siebie 

Walcz z kompleksami, zaczynając od małych kroków. Tak, możesz spokojnie wyjść z domu bez makijażu i wrzucić na Instagram zdjęcie bez filtra. To naprawdę dobry początek drogi do samoakceptacji. Pamiętaj również o tym, że komfort i poczucie bezpieczeństwa wpływają na twoją pewność siebie. Stawiaj więc na produkty, które sprawiają, że niezależnie od sytuacji i otoczenia, czujesz się swobodnie. Linia wkładek higienicznych Bella Panty Ultra została stworzona z myślą o ciele i potrzebach kobiety. Wkładki idealnie dopasowują się do bielizny, a ich anatomiczne kształty i grubości zapewniają maksimum komfortu. Są ultra miękkie, ultra chłonne i ultra dopasowane. Dostępne w czterech wariantach: normal, normal mixform (do każdego rodzaju bielizny), large oraz extra long.

4. Zrób porządki w garderobie

Marzysz o tym, aby mieć w szafie tylko to, co świetnie na tobie leży i sprawia, że z radością patrzysz na siebie w lustrze? Nic nie stoi na przeszkodzie! Styl ubierania powinien być spójny z naszą osobowością i nie musi być determinowany zmieniającymi się trendami, dlatego zrób generalny przegląd garderoby. Oddaj lub sprzedaj to, czego nie nosisz, bo po prostu źle się w tym czujesz. Bez obaw - z pewnością nie pozbędziesz się całej szafy. 

Zobacz także:

5. Dbaj o głowę

Nie tylko joga i medytacja mogą pomóc ci oczyścić głowę. Zarezerwuj 15-30 minut, a może nawet godzinę ze swojego dnia na czytanie książki, słuchanie ciekawego podcastu lub audiobooka. Odsunąć negatywne myśli pozwala też pasja niezwiązana z pracą - gotowanie, czy opieka nad domowymi roślinami. Kiedy odnajdziesz to, co przeniesie cię mentalnie do lepszego świata, docenisz jak istotny jest dla zachowania zdrowia psychicznego work-life balance

Zmiany na lepsze: 3, 2, 1, start!