Seks tantryczny: co to jest?

Seks tantryczny już z samej nazwy brzmi dla nas pociągająco i tajemniczo. To szczególny rodzaj zbliżenia między dwojgiem ludzi, którego podstawą jest bliskość z partnerem.

Seks tantryczny pochodzi z Indii, gdzie słowo "tantra" ma szczególne znaczenie. W połączeniu z seksem, tantra dąży do uzyskania jednego bytu z dwóch oddzielnych: kobiety i mężczyzny. W seksie tantrycznym ciała kochanków są jednością. To nierozerwalna więź, która tworzy się przy udziale czułych spojrzeń, delikatnego dotyku, niespiesznych pieszczot. Tutaj nie ma pośpiechu, a szczytowanie odkłada się na jak najpóźniejszy moment. Zapewne zapytanie: Ile trwa seks tantryczny? Odpowiedź was zaskoczy: kilka, a nawet kilkanaście godzin!

Seks tantryczny docenią pary, które pragną urozmaicić swoje życie seksualne i czują potrzebę niezwykłej bliskości z partnerem.

Przeczytaj także: "Zatoka rozkoszy", "Samba bokiem" - te pozycje seksualne na lato zapewnią wam fantastyczny orgazm

Seks tantryczny: jak uprawiać?

Seks tantryczny potrzebuje odpowiedniej oprawy. Świece, kadzidła, miękki dywan, świeża pościel, nadadzą temu rytuałowi wyjątkowego klimatu. Kolejną znaczącą rolę odgrywają: oddech, spojrzenia, dotyk i w końcu jedność między kochankami.

Na początku partnerzy siadają po turecku naprzeciwko siebie, stykając się kolanami. W takiej pozycji kochankowie nawiązują kontakt wzrokowy, obserwują siebie i swoje ciała, pozbywając się wstydu. Teraz kolej na synchronizację oddechu oraz delikatny dotyk. Opuszkami palców głaszczą twarz partnera - usta, oczy, uszy, dalej głowę, kark ramiona, plecy, piersi, brzuch, wewnętrzną część ud, miejsca intymna, aż po stopy.

Chociaż na początku taki rytuał może wam się wydawać nudny, to im dłużej będziecie go praktykować, tym większą będzie sprawiał wam przyjemność. Kluczem do sukcesu jest brak pośpiechu i oddanie się tej praktyce. Bliskość, jaka wytworzy się między wami i energia, którą sobie będziecie przekazywać, zaskoczy was.

Przeczytaj także: Zapomnij o punkcie G. Punkty A i U dadzą ci orgazm i rozkosz nie do opisania

Seks tantryczny: pozycje

Podobnie jak w każdym seksie, również i w seksie tantrycznym jest kilka pozycji, które warto wypróbować, żeby w pełni zrozumieć, co to jest seks tantryczny. Opisałyśmy je dla was w naszej galerii. Zachęcamy do ich wypróbowania!

Przeczytaj także: Ten fotograf jak nikt inny potrafił uchwycić orgazm kobiety na zdjęciach: zobaczcie niezwykle intymne portrety