Seks, Berlin lat 70. i wagary w oparach heroiny. O czym jest ksiażka „My, dzieci z dworca Zoo”. 

Ta książka, to jedna z najbardziej kultowych historii, które towarzyszyły w nastoletnim okresie buntu niemal wszystkim trzydziesto-czterdziestolatkom. „My, dzieci z dworca ZOO”, wydana w 1978 r., to dojmująco smutna i tragiczna historia powstała z zapisu rozmów niemieckich dziennikarzy z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Przyznajemy, nie najlepszy przykład dla dorastającego nastolatka, ale na pewno pouczający – to w końcu historia nie tylko o uzależnieniu, ale też samotności, poszukiwaniu własnego miejsca na świecie i definicji prawdziwej wolności. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy. Szybko zyskała status kultowej i na jej podstawie w 1981 r. powstał wiernie oddający klimat historii film z muzyką Davida Bowie.

Zobacz też:
Po obejrzeniu tego dokumentu Netflixa nie zmrużysz oka. Czym jest miłość do mordercy, czyli hybristofilia?

"Helmut Newton. Piękno i bestia" - premiera filmu o artyście, którego się kocha lub nienawidzi

To najpopularniejszy serial w historii Netflixa. Jesteście zaskoczeni?

„My, dzieci z dworca Zoo”. Kiedy premiera na HBO i HBO GO?

Historia pogubionych dzieciaków uciekających w zabawę, narkotyki i odurzenie inspiruje kolejne pokolenia. Powstał właśnie nowy 8-odcinkowy serial „My, dzieci z dworca Zoo”. Produkcja wiernie oddaje historię sześciorga nastolatków, Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno, którzy poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. W głównych rolach w serialu "My, dzieci z dworca Zoo" występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. Reżyserem produkcji jest Philipp Kadelbach.

W serialu opowiadającym o nocnym klubowym życiu Berlina nie zabraknie też świetnej muzyki – ścieżka dźwiękowa produkcji powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie’go i we współpracy z David Bowie Estate. Premiera serialu „My, dzieci z dworca Zoo” odbędzie się 27 lutego w HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień.