Przepis na sukces jest prosty: ze swoich minusów zrób plusy, postaw na oryginalność, świeżość i naturalność. Jak powiedziała Sophia Loren: „Piękno to to, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach”. I miała rację!

Piegi raz!
Cindy Crawford ma swój pieprzyk, Cate Blanchett bladą cerę, a Madonna słynną przerwę między zębami. Te „mankamenty” urody stały się ich znakiem rozpoznawczym, a kto wie, może to właśnie im zawdzięczają sukces. Masz piegi, kręcone włosy lub gęste brwi? Nie ukrywaj ich, nie prostuj i nie reguluj – niech staną się twoją „specjalnością”. Kto powiedział, że wszystkie mamy być do siebie podobne? W końcu diabeł tkwi w szczegółach.

Dziękuję, ja się nie maluję
Naturalność jest sexy! Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Oczywiście nie mamy nic przeciwko mocnemu make-upowi typu smoky eyes, ale naszym zdaniem należy go zarezerwować na wieczór (przynajmniej latem). Wiedzą o tym również modelki, które w codziennym makijażu ograniczają się do wytuszowania rzęs i pociągnięcia ust bezbarwnym błyszczykiem. Ty też będziesz wyglądać super.

Krótko i na temat
Dementujemy – nie tylko długie włosy są kobiece! Równie seksownie możesz wyglądać w krótkiej fryzurce. Dlaczego? Ponieważ będziesz się wyróżniać, a irokez w wersji light to najlepsze świadectwo tego, że jesteś pewna siebie i doskonale czujesz się w swoim ciele. Dodatkowy plus: ułożenie tej fryzury zajmie ci 30 sekund. Czas start! W wilgotne włosy wetrzyj żel do stylizacji, mocno zmierzwij czuprynę palcami i gotowe!

Blaski i cienie
Balowałaś do później nocy, wstałaś po trzech godzinach snu i dziwisz się, że twoja cera jest szara, a pod oczami masz cienie jak miś panda. Niestety, organizmu nie da się oszukać, a makijaż nie zastąpi snu. Pierwsza zasada każdej modelki – osiem godzin snu co najmniej cztery–pięć nocy tygodniu. Gwarantujemy, że twoja cera nabierze blasku, znikną opuchnięcia i cienie pod oczami. W sytuacji awaryjnej weź dwa płatki kosmetyczne, nałóż na nie grubą warstwę kremu pobudzającego krążenie, schowaj je na chwilę do zamrażalnika, a następnie połóż na 15 minut pod oczy. I jak? Obrzęki zniknęły?

Aleksandra Korab.
Zdjęcia: Daniel Gabbay