Sean Penn - aktor, reżyser i dwukrotny zdobywca Oscara (za role w filmach "Rzeka tajemnic" i "Obywatel Milk") w ostatnich dniach w związku z pracami nad filmem dokumentalnym o rosyjskiej inwazji przebywał w Ukrainie. 28 lutego za pośrednictwem Twittera poinformował, że pieszo wraz z kolegami zmierza w stronę polskiej granicy. Do wpisu dodał smutną refleksję. 

Wojna w Ukrainie. Sean Penn opublikował wpis z drogi do polskiej granicy

24 lutego, w dniu inwazji Rosji na Ukrainę, Sean Penn przyleciał do Kijowa. Tam wziął udział w spotkaniu prasowym, podczas którego wicepremier Ukrainy - Iryna Wereszczuk i doradca szefa Kancelarii Prezydenta Zełenskiego - Michaił Podolak mówili o kryzysie wywołanym przez atak wojsk rosyjskich. Gwiazdor Hollywood w oblężonym przez Rosjan kraju nagrywał film dokumentalny, który ma w rzetelny sposób opowiedzieć Zachodowi o wydarzeniach minionych dni. Podobno w listopadzie ubiegłego roku wraz z ukraińskimi żołnierzami Sean Penn był w pobliżu linii frontu, w rejonie Doniecka. 

Reżyser specjalnie przyjechał do Kijowa, aby nagrać wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się w Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj. [...] Sean Penn pokazuje odwagę, której brakuje wielu innym osobom, zwłaszcza politykom zachodnim. Im więcej takich ludzi, prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy popierają walkę o wolność, tym szybciej uda się powstrzymać masowy atak wojsk rosyjskich - przekazano w oficjalnych kanałach social media Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Teraz Sean Penn poinformował, że pieszo, wraz z kolegami, zmierza już w kierunku granicy polsko-ukraińskiej. W zamieszczonym na Twitterze poście załączył zdjęcie oraz napisał, co zaobserwował po drodze. Nie wiemy natomiast, dlaczego zdecydował się porzucić samochód.

Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą wyłącznie kobiety i dzieci, większość bez żadnych śladów bagażu, a samochód jest ich jedyną wartościową rzeczą.

Pod wpisem Penna pojawiły się dziesiątki wpisów ze słowami uznania dla jego zaangażowania w pomoc Ukrainie i jej obywatelom. 

Warto podkreślić, że aktor i reżyser jest założycielem organizacji charytatywnej Community Organized Relief Effort (CORE). Organizacja za pośrednictwem social mediów poinformowała, że jej przedstawiciele pracują w Polsce, by wspólnie z lokalnymi i zagranicznymi partnerami otoczyć opieką uchodźców.

POMÓŻ, JEŚLI MOŻESZ:

Zobacz także:

CZYTAJ O BOHATERSKICH OBYWATELACH UKRAINY: