Sandra Kubicka jest demiseksualna 

Sandra Kubicka to znana modelka i influencerka, która nie boi się opowiadać o swoim prywatnym życiu w mediach społecznościowych. Kilka miesięcy temu potwierdziła za pomocą Instagrama, że spotyka się ze znanym muzykiem i jurorem w programie “The Voice of Poland” - Baronem. W niedawnym wpisie zdradziła, że miłość do artysty to najlepsze co jej się przydarzyło w 2021 roku.  

W poniedziałek modelka zorganizowała na swoim profilu na Instagramie Q&A. Podczas odpowiadana na pytania obserwatorów Kubicka przyznała m.in., że w przyszłości planuje ślub i posiadanie dzieci. Modelka zdecydowała się także na inne, szczere wyznanie. Sandra Kubicka wyjawiła prawdę o swoje orientacji psychoseksualnej. Udostępniła post z konta  @thinkingmindspace, w którym wyjaśniony został termin osoby demiseksualnej. Dodała przy okazji emotikonę blond dziewczyny z podniesioną ręką. Możemy założyć, że modelka tym samym przyznała, że sama utożsamia się z tą orientacją.  Dzięki swojemu szczeremu i odważnemu wyznaniu Sandra Kubicka rozpoczęła rozmowę na temat demiseksualności i spektrum, jakim jest seksualność i orientacje człowieka. 

Czym jest demiseksualność? 

Na świecie istnieje wiele orientacji psychoseksualnych. Nie ma tej jednej i właściwej. Co więcej, mogą one w ciągu naszego życia się zmieniać i nie ma w tym nic dziwnego. Seksualność człowieka nie jest zero-jedynkowa. To raczej bardzo szerokie spektrum i im bardziej się w niej zagłębiamy, tym więcej orientacji odkrywamy. Demiseksualność to termin, który jest relatywnie nowy. Czym dokładnie jest? Czy to nowa orientacja psychoseksualna, a może preferencja seksualna? Według definicji udostępnionej przez modelkę, osoba demiseksualna to taka, który odczuwa pociąg seksualny dopiero, kiedy nawiąże silną więź emocjonalną z potencjalnym partnerem.  

Demiseksualnymi można określić tych, którzy nie czują pociągu seksualnego, dopóki nie wytworzy się między nimi a innymi silna więź emocjonalna, niekoniecznie o charakterze miłosnym, chodzi raczej o bliskość, bezpieczeństwo, dobre poznanie się nawzajem - możemy przeczytać na stronie girlsroom.pl, w artykule zatytuawanym “Kto nas kręci, kto nas podnieca”.  

Demiseksualność przez większość ekspertów i ekspertek od seksualności uznawana jest za orientację seksualną. Często przypisywana jest do odmian, czy też odcieni aseksualności. Tworząc flagę demiseksualności użyto dlatego takich samych kolorów, jak w przypadku flagi aseksualności - szarego, fioletowego, białego i czarnego. Nie należy jednak mylić tych dwóch terminów. Osoby aseksualne to takie, które nie odczuwają pociągu seksualnego, natomiast demiseksualne czują go, ale tylko do konkretnych osób, z którymi zdążyły zbudować bliską relację.