W warunkach domowych lepiej nie przeprowadzać zbyt radykalnych zmian. Pamiętaj, że tylko w przypadku farbowania najwyżej o 2-3 tony, możesz przewidzieć efekt Twoich starań. Jeśli natomiast chcesz np. poddać włosy dekoloryzacji lub np. przejść z blond na ciemny brąz czy czerń, koniecznie udaj się do fryzjera.
Warto jeszcze wspomnieć o farbowaniu na blond. Nawet, jeśli mamy jasne włosy i chcemy je np. rozjaśnić o 1-2 godny, może się zdarzyć, że po farbowaniu włosy przybiorą specyficznych żółtawy odcień. Dlatego tak ważne jest, by zaopatrzyć się wcześniej w profesjonalne farby blond, specjalne płukanki do włosów rozjaśnionych. Jeśli chodzi o farby blond, na uwagę zasługują na pewno preparaty z serii „Lśniące blondy” z serii Garnier Colors Naturals. Farby te zawierają olejki z oliwki, karite i awokado, nie dość, że po ich użyciu nie pojawiają się pomarańczowe refleksy, to jeszcze włosy pozostają bardzo miękkie.

Aby w trakcie farbowania wszystko poszło, jak należy, powinnyśmy się odpowiednio przygotować. Warto na pewno założyć odzież, która może ulec poplamieniu, koniecznie należy założyć rękawiczki ochronne. Panie, które cierpią z powodu alergii skórnych, powinny przed farbowaniem wykonać próbę uczuleniową.

Podczas nakładania farby na włosy należy za każdym razem zaczynać od czubka głowy – początkowo farbę nakładamy na włosy mniej więcej do wysokości karku. Później dopiero farbujemy resztę. Po nałożeniu farby musimy odczekać około 30-40 minut (informację na ten temat znajdziemy oczywiście na ulotce dołączonej do farby). Ważne, by nie skracać podanego na opakowaniu czasu farbowania, ponieważ możemy w ten sposób uzyskać zupełnie inny niż spodziewany odcień włosów.
Farbę spłukujemy z włosów tak długo, aż woda będzie całkiem czysta. Po ufarbowaniu włosów warto od razu zastosować odżywkę (zwykle jest ona dołączona do opakowania z farbą).