Wielkość sali weselnej

Rozmiar sali weselnej to pierwsza kwestia na która powinno się zwracać uwagę podczas poszukiwań. Dobrać go należy przede wszystkim pod ilość zaproszonych gości. Brać pod uwagę należy wszystkich zaproszonych. Nie bez znaczenia będzie również to, kto będzie odpowiadał za muzykę na uroczystości. Wszystko przez to, że zespół muzyczny składający się z kilku osób będzie potrzebował znacznie większej przestrzeni niż jeden DJ. Mając takie dane można rozpocząć poszukiwanie sali weselnej. Tak więc dla przykładu jeśli zaproszonych jest 80 osób to sala powinna tyle zmieścić. Nie powinna ona jednak, być na ok 150 osób, ponieważ wówczas będzie dużo niezagospodarowanej przestrzeni, która negatywnie wpływa na kilka kwestii. Mowa tutaj o rozpraszaniu się gości, których trudniej zachęcić do wspólnej zabawy. Co więcej takie rozproszone grupki zaproszonych nie zaprezentują się dobrze na fotografiach. Trudno będzie również o stworzenie miłej, rodzinnej, czy przyjacielskiej atmosfery. Wszystko przez to, że odstępy między stołami mogą być zbyt duże, by skłaniać do nawiązywania kontaktów. Te aspekty pozytywnie rozwijają się w przypadku mniejszych sal weselnych. Lepsze zdjęcia, małe rozproszenie gości, a także zazwyczaj dużo przyjaźniejsza atmosfera. To wszystko zalety dobrze dopasowanej sali.

Sala weselna i jej lokalizacja

W momencie gdy ustalona zostanie preferowana wielkość sali można rozpocząć poszukiwania właściwej lokalizacji. Pod uwagę brane są zazwyczaj dwie opcje. Pierwsza to lokal usytuowany w pobliżu kościoła bądź kaplicy, gdzie odbywały się zaślubiny. Drugim wariantem jest wybór miejsca na uboczu, czyli przedmieściach lub malowniczych terenach wiejskich. Każde z tych rozwiązań znajdzie swoich zwolenników. Sala weselna w pobliżu miejsca sakralnego ma oczywisty plus jakim jest brak konieczności długiego dojazdu. Niestety zazwyczaj na tym walory się kończą, ponieważ rzadko kiedy taka sala posiada interesujący widok z okien lub ogród do którego można by się udać, by chwilę odpocząć od weselnego zgiełku. Towarzystwo ruchliwej trasy lub miejskiego gwaru nie wszystkim będzie odpowiadało. Takie osoby zdecydują się na salę zlokalizowaną na uboczu. Te najczęściej cechują się nowoczesną zabudową, a także dużym terenem okalającym. Nie ulega wątpliwości, że jest to duża zaleta, ponieważ sprawia, że każdy z gości będzie miał możliwość krótkiego spaceru. Najczęściej takie sale dbają również o najmłodszych uczestników uroczystości. Stawiane są dla nich drewniane domki, zjeżdżalnie, czy huśtawki. Wszystko to po to, by sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Minusem będzie organizacja transportu do odległego miejsca. Mowa tu nie tylko o dojeździe, ale również powrocie zaproszonych do własnych domów.

Sala weselna – menu i obsługa

Jeśli zostanie już wybrana konkretna lokalizacja i rozmiar sali weselnej to należy zapoznać się z proponowanym menu. To powinno występować w co najmniej kilku wariantach. Bardzo dobrą opcją jest możliwość łączenia konkretnych dań z różnych kart i tym samym tworzenie własnego, bardzo indywidualnego menu. Dzięki temu istnieje większa szansa na zadowolenie zgromadzonych gości. Bardzo często zapoznać się z nim można na stronach internetowych sal weselnych. Namiary można znaleźć miedzy innymi na witrynach branżowych takich jak https://wedding.pl/. Nie mniej istotna będzie również obsługa, która zajmie się podawaniem posiłków, a także sprzątaniem stołów, tak by nie powstał na nich chaos.  Załoga sali weselnej powinna również być w stałym kontakcie z zespołem, czy DJ-em. Oni bowiem informują informują zaproszonych o tym co za chwilę nastąpi, np. podanie obiadu. Dzięki ich harmonijnej współpracy, a także informowaniu o istotnych kwestiach Pary Młodej wesele będzie miało szansę być naprawdę udane.