[Podcast] Bardzo Kobiecy odc. 12: Małgosia Kralkowska rzuciła korporację i założyła własną markę

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest rzucić dużą korporację i założyć własny biznes? A może macie takie doświadczenie za sobą? Spotkałyśmy się z Małgosią Kralkowską, która przez lata pracowała dla dużych graczy na rynku modowym, a teraz sama zaczęła przygodę z własną marką.

Mimo tego, że jestem z wykształcenia inżynierem, całe moje dorosłe życie zawodowe spędziłam zajmując się PR-em i promocją działań dla marek modowych oraz niezależnych projektantów. Od dwóch lat prowadzę własną firmę i własną markę i staram się te wszystkie mądrości, które przekazywałam innym przełożyć na własny produkt - mówi nam Małgosia.

Rzuciła korporację w pełni świadomie, jest szczęśliwa, chociaż wyzwań na jej nowej ścieżce nie brakuje: 

Jestem zadowolona ze swojej ścieżki, ale czasem myślę: dlaczego to takie skomplikowane? I dlaczego wszystko jest na mojej głowie? [...] Moi znajomi i przyjaciele wprowadzili mnie w branżę, a potem zaczęłam wydreptywać własne ścieżki [...] Może to dziwnie zabrzmi, ale pomagają mi mój spokój i racjonalne rozliczanie każdej sytuacji - przyznaje twórczyni jednej ze startujących na rynku marek bieliźnianych, Love&Hate.

Nasza rozmówczyni sama przyznaje, że choć prowadzenie własnej firmy daje jej dużo satysfakcji, branża, którą wybrała, jest naprawdę trudna.

W tym segmencie trudne jest chyba wszystko. Każdego dnia otwieram szeroko oczy i mówię sobie, że gdybym to wszystko wiedziała wcześniej, na pewno bym się za to nie wzięła.

Jakie rady ma Małgosia dla osób, które jak ona chcą zacząć zawodowo "od nowa"? Posłuchajcie koniecznie najnowszego odcinka naszego podcastu!

[Podcast] Bardzo Kobiecy - więcej odcinków: