Rzęsy 3D – na czym polega ta metoda? 

Rzęsy 3D to zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs, przeznaczony dla pań pragnących uzyskać zjawiskowy i wyrazisty efekt. Inaczej nazywamy ją metodą objętościową 3:1, bo polega na doklejeniu do każdej rzęsy naturalnej 3 rzęs sztucznych, tak aby razem układały się w kształt litery "W". Wszystkie razem wyglądają niczym wachlarz, dzięki czemu nasze oczy wydają się większe, a spojrzenie uwodzicielskie. 

Rzęsy używane do zabiegu przedłużania metodą objętościową 3D mogą być syntetyczne lub z włosia norki. Zdecydowanie polecamy te pierwsze. Syntetyczne rzęsy 3D są stale podkręcone oraz bardzo odporne na działanie wody, dlatego nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych prezentują się nieskazitelnie. Przemawiają za nimi również względy higieniczne, bo o wiele łatwiej je wyczyścić. Ostatnim, ale być może najważniejszym dla niektórych z nas powodem, są względy etyczne. Przy wytwarzaniu syntetycznych rzęs 3D nie cierpią żadne zwierzęta.

Rzęsy 3D – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przedłużania rzęs 3D konieczne jest zabezpieczenie dolnych rzęs. Używa się do tego specjalnej taśmy lub żelowego płatka. Następnie należy rozczesać naturalne rzęsy oraz odtłuścić górną linię wodną. 

Sztuczne rzęsy są przyklejane bezpośrednio do naturalnych w odległości 0,5 -1 mm od skóry. Kluczowe jest dobranie rzęs tak, aby były zbliżone długością, grubością i podkręceniem do naszych naturalnych. W innym wypadku nie tylko będą wyglądać nieestetycznie, ale także nadmiernie obciążą cebulki. Ponadto podczas aplikacji należy omijać najkrótsze rzęsy, czyli baby lashes, które dopiero zaczęły rosnąć. 

Gdy wszystkie sztuczne rzęsy zostaną już doklejone, trzeba delikatnie je przeczesać. Na koniec wystarczy zdjąć zabezpieczenie dolnych rzęs. Ze względu na to, że zabieg przedłużania rzęs wymaga olbrzymiej staranności i cierpliwości, czas jego trwania jest dosyć długi i wynosi od 2 do 3 godzin. Lepiej się nie spieszyć, bo niewłaściwa aplikacja może spowodować poważne uszkodzenie cebulek. 

Metoda objętościowa 3:1 – jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejsze, o czym należy pamiętać przed zabiegiem przedłużania rzęs 3D, to zdjęcie soczewek kontaktowych oraz staranne usunięcie makijażu. Powinniśmy zrobić to przy pomocy nietłustych, bezolejowych produktów, na przykład płynu micelarnego czy po prostu wody z mydłem. 

Ponieważ w trakcie aplikacji rzęs 3D nie można wstawać z fotelu, wcześniej skorzystajmy z toalety i nie pijmy za dużo płynów. Przede wszystkim nie poleca się kawy i napojów energetycznych, które mogą powodować drżenie powiek. Dodatkowo dobrym pomysłem jest wyciszenie telefonu, aby nie rozpraszał ani nas, ani osoby wykonującej zabieg. 

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to nasz naturalny kolor rzęs. Jeśli są one bardzo jasne, najlepiej jeśli zrobimy sobie hennę. Dzięki temu nie tylko ułatwimy pracę kosmetyczce, ale także wzmocnimy ostateczny efekt. 

Jak dbać o rzęsy 3D?

Niezwykle istotne są pierwsze 2 doby po zabiegu przedłużania metodą objetościową 3D. Nie wolno wtedy dotykać rzęs ani narażać ich na działanie wody i wysokiej temperatury. Oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z mycia twarzy wodą oraz korzystania z basenu, sauny i solarium. Złamanie tej zasady sprawi, że wiązania w kleju nie zdążą się utrwalić i rzęsy szybko nam odpadną.  

W kolejnych tygodniach po przedłużaniu rzęs 3D również powinnyśmy przestrzegać kilku reguł. Po pierwsze rzęsy trzeba codziennie rozczesywać silikonową szczoteczką. Po drugie do demakijażu zalecane są wyłącznie produkty bezolejowe. Oznacza to, że mleczko należy zamienić na płyn micelarny. Dodatkowo poleca się używanie płatków bezwłóknowych. Bezwzględnie nie można pocierać rzęs. Nasze ruchy podczas zmywania makijażu powinny być jeszcze bardziej delikatne niż dotychczas. Jeśli chodzi o wizyty w miejscach takich jak basen czy sauna – w dalszym ciągu lepiej ich unikać. 

Rzęsy 3D – ile się trzymają?

To jak długo trzymają się rzęsy 3D zależy nie tylko od ich jakości oraz umiejętności kosmetyczki, ale także od odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli zastosujemy się do opisanych wyżej zasad, ich wypadanie będzie przebiegać naturalnie, czyli zgodnie z cyklem życia rzęs, do których zostały przyklejone. Zazwyczaj trwa on 6 tygodni. 

Ze względu na to, że w momencie przedłużania rzęs, niektóre z nich są starsze, a inne młodsze – część z nich wypadnie nam wcześniej. Dlatego, aby utrzymać piękny efekt, konieczne jest wykonanie zabiegu uzupełniającego po 2-4 tygodniach. 

Rzęsy 3D a rzęsy 2D – jakie są różnice?

Rzęsy 3D i rzęsy 2D to dwie najpopularniejsze metody objętościowe przedłużania rzęs. Podstawowa różnica pomiędzy nimi tkwi w liczbie sztucznych rzęs, które doklejamy do jednej rzęsy naturalnej. W przypadku rzęs 2D na jedną naszą rzęsę przypadają dwie sztuczne rzęsy. Z uwagi na mniejszą ilość rzęs metoda objętościowa 2D zapewnia bardziej delikatny, a tym samym naturalny efekt. Z tego powodu idealnie sprawdzi się u osób, które nie lubią mocniejszego makijażu lub prawie wcale się nie malują. Metoda objętościowa 3D jest za to lepszym wyborem, jeśli zależy nam na przyciągającym wzrok efekcie lub czeka nas ważne wyjście, np. na ślub czy imprezę firmową. 

Z uwagi na mniejszą liczbę doklejanych rzęs metoda objętościowa rzęsy 2D jest nieco mniej pracochłonna, dzięki czemu zabieg trwa krócej i jest tańszy. Pozostałe kwestie, takie sposób doklejania, dbanie o sztuczne rzęsy czy to ile się trzymają, są podobne i zależą przede wszystkim od rodzaju i jakości doklejanych rzęs. 

Rzęsy 3D – jaka jest cena zabiegu? 

Przedłużanie rzęs metodą 3D to bardzo pracochłonny zabieg. Z tego względu jego ceny są dosyć wysokie i wahają się od 200 do 300 zł. Mniej zapłacimy za uzupełnianie: od 100 do 200 zł.