Trzecia edycja Uniwersytetu Sukcesu

Uniwersytet Sukcesu to program organizowany przez Fundację Digital University. Jest to kilka miesięcy spotkań i zajęć edukacyjnych z obszaru programowania, digital marketingu, budowania stron internetowych, narzędzi Google, a także influencer marketingu. Zajęcia Uniwersytetu Sukcesu zaczynają się indywidualnymi rozmowami z mentorami, którzy na co dzień pracują w największych korporacjach z branży IT. Dlaczego jest to przedsięwzięcie wyjątkowe? Cały program jest całkowicie darmowy i daje młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej solidne podstawy do wkroczenia na rynek pracy. Ponadto, wiedza i umiejętności, jakie nabywają podczas zajęć, wiążą się z nowymi technologiami i światem cyfrowym, co jest szczególnie pożądane w obecnych czasach i nic nie wskazuje, aby miało to ulec zmianie.

Uczestniczki programu mają też możliwość rozpoczęcia stażu w jednej z renomowanych firm, który pomoże w nabyciu cennego doświadczenia zawodowego.

fot. Kamil Rojek

Szansa dla młodych kobiet

W rekrutacji do tegorocznej edycji Uniwersytetu Sukcesu zgłosiło się aż 280 kobiet w wieku 18-30 lat, głównie z mniejszych miejscowości. Wybranych zostało 85 kandydatek, które rozpoczęły nową, zawodową drogę z początkiem lipca. Pierwsze zajęcia, czyli spotkania motywacyjne z mentorami, odbywają się w kilku miastach Polski. Zakończenie programu zaplanowane jest na 31 marca 2022 roku. Wśród ambasadorów Uniwersytetu Sukcesu znajdziemy takie osobistości, jak Kayah, Partycja Markowska, Michał Koterski, Katarzyna Bosacka, Ralph Kamiński, Edyta Herbuś, Aneta Zając, Ewa Gawryluk, Sylwia Chutnik, Ola Nowak, MRS. Lillyy czy Partycja Wieja.