Wrzesień dla wielu dzieci i ich rodziców oznacza koniec beztroskich wakacji i początek szkoły. Edukacja nadal dla sporej części uczniów kojarzy się ze stresem, ocenianiem i niejednokrotnie także z negatywnymi emocjami. Chcesz pomóc swoim pociechom zacząć dobrze nowy rok, wzmocnić ich pewność siebie, kreatywność i poczucie sprawczości? Z pomocą przychodzą TK Maxx oraz Akademia Przyszłości, które wspólnie po raz kolejny ruszają z projektem "Szkoła bez doła". 

Idea akcji

TK Maxx, jako wieloletni partner Akademii Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna (programu społecznego tworzonego przez Stowarzyszenie WIOSNA) wspiera jej podopiecznych w budowaniu przyszłości, o jakiej marzą. Dzięki współpracy, która trwa od 2014 roku pomoc trafiła do 4500 dzieci z lokalnych społeczności.

W tym roku TK Maxx i Akademia Przyszłości ponownie wesprą uczniów i pomogą im przygotować się do szkolnych obowiązków. Będzie to możliwe za sprawą projektu "Szkoła bez doła", który składać się będzie z cyklu czterech bezpłatnych warsztatów online dla dzieci w wieku szkolnym. Grupą docelową będą uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych.

Wirtualna forma spotkań pozwoli dotrzeć do dzieci w każdym regionie Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Plan warsztatów "Szkoła bez doła"

Każdy z czterech bezpłatnych warsztatów odbędzie się w dwóch opcjach godzinowych (17:00 i 18:15) i poświęcony zostanie innym wyzwaniom, z którymi najmłodsi mierzą się w szkole i w codziennych relacjach z rówieśnikami:

  • 26 września 2023  Jak uwierzyć w siebie? Budujemy poczucie własnej wartości
  • 28 września 2023  Jak zadbać o swoje emocje? Kilka sposobów samoregulacji
  • 3 października 2023  – Jak dążyć do celu? Motywowanie się do działania
  • 5 października 2023 – Jak rozwijać swoją kreatywność? Warsztat rozwijający twórczość

Zapisy na cykl darmowych warsztatów online rozpoczną się 18 września 2023 (poniedziałek) o godz. 10:00 i będą możliwe poprzez dedykowaną stronę internetową: www.szkolabezdola.pl 

Zbiórka charytatywna

Chcesz wesprzeć dzieci z lokalnej społeczności? Odwiedź dowolny sklep TK Maxx w Polsce i pomóż najmłodszym budować przyszłość, o jakiej marzą! Już 14 września rusza oficjalna zbiórka na rzecz podopiecznych ogólnopolskiego programu społecznego Akademia Przyszłości. Datki w dowolnej wysokości możesz przekazać do specjalnych puszek, które zostaną umieszczone przy kasach sklepów TK Maxx. 
Zebrane fundusze wesprą działania Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą. Dzięki zbiórce, doświadczeni wolontariusze będą mogli pomóc dzieciom z lokalnych społeczności budować ich pewność siebie, tak by z podniesioną głową patrzyły w przyszłość.

Przyszłość dzieci, ich rozwój, pewność siebie, poczucie wartości i radość w dużej mierze zależą od nas - dorosłych. Teraz możesz im pomóc w niezwykle prosty sposób.