Według nowych badań przeprowadzonych przez Emory University w Atlancie istnieje pewna zależność między rożnicą wieku między osobami w związku, a prawdopodobieństwem rozwodu. Badanie zgromadziło 3000 par. Naukowcy odkryli, że im większa różnica wieku, tym większa szansa na rozpad małżeństwa. Jesteście zaskoczeni?

Udany związek a wiek partnerów

Statystycznie największą szansę na przetrwanie mają pary, w których różnica wieku wynosi tylko rok. Takie związki mają 3 proc. szans na rozwód. Natomiast związki, w których ta różnica zwiększa się do pięciu lat, mają 18 proc. szans na rozpad. Idąc dalej, pary z dziesięcioletnią różnicą wieku mają 39 proc. szans, że ich małżeństwo nie przetrwa. W przypadku osób, między którymi różnica wieku wynosi 20 lat, mają aż 95 proc. szans na szybkie zakończenie związku.

ZOBACZ TEŻ:

Jak wygląda intymność? Te ilustracje podbiły internet!

4 znaki zodiaku, które kończą związki nagle i bez ostrzeżenia

Jak znaleźć idealnego partnera, chłopaka, męża?

Dlaczego statystycznie najbardziej trwałe związki to te, w których różnica między partnerami jest niewielka?

Krótko mówiąc, jeśli chcesz, aby twoje małżeństwo odniosło sukces, wybierz partnera w twoim lub jak najbardziej zbliżonym do twojego wieku. Badania wskazują, że idealna luka wiekowa między osobami w związku wynosi rok. Wpływa na to wiele czynników, m.in. mniejsze różnice w wychowaniu, więcej wspólnych zainteresowań i poziom dojrzałości. Oczywiście nie należy brać tego zbyt mocno do siebie. Co ciekawe, statystyki pokazują, że pary, które są razem co najmniej dwa lata, są o 43 proc. mniej narażone na rozstanie, niż pozostali. Także, im dłużej jesteście ze sobą razem, tym większa szansa na szczęśliwy i długi związek.

Zobacz także:

Małżeńska statystyka a rzeczywistość

Nie przejmuj się badaniami! Każdy związek jest inny. Warto dodać, że tego typu badania mają na celu jedynie zidentyfikowanie wzorców relacji, a nie przepowiadanie tego, co wydarzy się w życiu miłosnym poszczególnych jednostek. Do takich statystyk należy podchodzić z przymrużeniem oka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Gamofobia - skąd bierze się paniczny strach przed ślubem?

5 rodzajów intymnego związku. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

ROŻNICA WIEKU - INNE BADANIA