Powiedzenie, że samochód zabiera ci pieniądze, a daje nadwagę to przecież sama prawda. Latem przesiądź się więc na ekologiczny rower. Nasze miasta coraz gęściej usłane są ścieżkami rowerowymi, coraz więcej powstaje tez miejsc do przypinania rowerów. Nowością są pojawiające się jak grzyby po deszczu restauracje przyjazne rowerzystom z dostępnym serwisem czy myjnią dla naszych jednośladów.
Nadal nie jesteś przekonana do jazdy rowerem? Wybierz się na Masę Krytyczną. Są to cykliczne przejazdy przez miasto jak największej liczby rowerzystów mające na celu zwrócenie uwagi na ignorowanie rowerzystów w ruchu ulicznym. Spotkania te organizowane są w wielu miastach Polski i jak widać po coraz liczniej budowanych ścieżkach i kontra pasach, przynoszą rezultaty.

O czym należy pamiętać jeżdżąc latem w mieście?

Mimo że jeżdżenie w kasku nadal nie jest obowiązkowe u osób dorosłych warto go mieć. Nawet jeśli uważasz że psuje on fryzurę czy nie komponuje się z twoim strojem. Uwierz nam, twoja głowa o wiele gorzej będzie komponowała się z chodnikiem czy asfaltem. Jeżdżąc w słoneczną pogodę zawsze pamiętaj o zabraniu wody i kremu z filtrem. W czasie jazdy bardzo łatwo można przypiec sobie skórę na słońcu. Jeśli decydujesz się na dojazdy do pracy, ale obawiasz się że po przyjeździe będziesz spocona i nieświeża zabieraj ze sobą bluzkę na zmianę, chusteczki odświeżające i dezodorant. Z pewnością podczas niespiesznej jazdy spocisz się dużo mniej niż w zatłoczonym, nieklimatyzowanym autobusie.

Jeśli planujesz zostawić gdzieś rower na mieście warto zaopatrzyć się w zapięcie typu U-lock. Są one naprawdę bezpieczne. Nigdy natomiast nie przypinaj roweru cienkimi zapięciami dostępnymi w sklepach sportowych za kilkanaście złotych. Do ich przecięcia wystarczy kilka sekund! Przypinając rower do stojaka pamiętaj także, aby nigdy nie zapinać go za koło. Może się okazać, że kiedy wrócisz tylko ono zostanie, a twojego roweru już nie będzie. Odpięcie koła jest bowiem banalnie proste.