Co to są rosyjskie kosmetyki?

Rosyjskie kosmetyki zdobyły już niemałą popularność w Polsce, a zagorzałych fanek wciąż przybywa. Wśród najbardziej rozchwytywanych marek są Babuszka Agafia i Natura Siberica, a ich producent to Pervoe Reshenie. Na czym polega siła rosyjskich kosmetyków?

  • Naturalność – najlepiej rozpoznawalna rosyjska firma kosmetyczna produkuje kosmetyki z ekstraktów z ziół, naturalnych olejów tłoczonych na zimno i rzadko występujących roślin, np. borówki bagiennej, pierwiosnka lekarskiego, brzozowego dziegciu, miodu ałtajskiego. 
  • Niska cena – za większość rosyjskich kosmetyków do włosów i do twarzy nie zapłacisz więcej niż 20 zł. Przeciętna cena to 10 zł za pojedynczy kosmetyk.
  • Duże pojemności – np. standardowa pojemność szamponu czy maski to 300-400 ml. Biorąc pod uwagę cenę, to się naprawdę opłaca.
  • Ekskluzywność - choć rosyjskie kosmetyki są już powszechnie dostępne w sieci, na forach internetowych użytkowniczki wciąż wymieniają się informacjami, gdzie w danym mieście można kupić wybrane perełki, ulubioną maseczkę albo krem.