Salmonella w Rossmann

W jednej z białych czekolad sprzedawanych w drogeriach Rossmann wykryto przy kontroli bakterie salmonelli. Niestety ten produkt jest już na sklepowych półkach, choć ta konkretna partia podobno na nie nie trafiła. Przedstawiciele sieciowego sklepu apelują jednak do klientów o szybki zwrot zakupionego produktu, pieniądze zostaną zwrócone przy kasie. 

Rossmann w ogłoszeniu napisał, że chodzi o białą czekoladę marki DAS EXQUISITE z jagodami. "Kwestionowana partia nr 20190324 z datą ważności do 24.03.2019 nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski. Pomimo tego, w trosce o Naszych Klientów pojęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii" - czytamy.

Masz czekoladę z Rossmanna? Zobacz co zrobić

"Jeśli kupiliście w drogerii Rossmann wspomniany produkt, możecie go oddać w dowolnym sklepie tej sieci", informuje drogeria. Salmonella, a właściwie bakterie z grupy Salmonella enterica wywołują dolegliwości żołądkowo-jelitowe, czyli zatrucie pokarmowe. Są one niebezpieczne, bo mogą doprowadzić nawet do zakażenia narządów wewnętrznych  i chorób stawów. Objawy salmonelli to najczęściej ból brzucha, wymioty, biegunka, ból głowy i podwyższona temperatura. Objawy dają o sobie znać często 18-24 godziny od zakażenia. Salmonella jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci szybko może dojść u nich do odwodnienia.