A mogłoby się wydawać, że ŠKODY FABII nie musimy Wam już przedstawiać. Produkowany od 1999 roku model zaskarbił sobie ogromną rzeszę wiernych fanów. Nie dziwi nas zatem fakt, że czeska marka coraz odważniej stawia na Fabię. Oto ona w nowej odsłonie - jeszcze bardziej designerska i zaawansowana technologicznie. 

ŠKODA FABIA czwartej generacji to kwintesencja dynamiki i utożsamienie emocji podczas jazdy - wskazują na to zarówno atletyczne proporcje, rzeźbiarskie linie, ostro zarysowane reflektory, jak i tylne światła wykonane w technologii LED. Ciekawy akcent stylistyczny można znaleźć również na przednich drzwiach: linie nadwozia są stylizowane na charakterystyczny trójkąt czeskiej flagi.

I teraz o tym, co większość kobiet (a na pewno wszystkie stylistki i mamy) ucieszy najbardziej - nowa ŠKODA FABIA jest większa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jej waga pozostaje praktycznie niezmieniona.

Bogate wnętrze

Większe pod każdym względem w porównaniu z pierwszymi trzema generacjami modelu. Długością nowa FABIA po raz pierwszy przekracza granicę czterech metrów. Zwiększył się również rozstaw osi i szerokość. Większe gabaryty pozwalają na jeszcze bardziej przestronne wnętrze. ŠKODA znacznie zwiększyła również bagażnik modelu, który już w poprzedniej odsłonie był największy w swoim segmencie. FABIA oferuje teraz bagażnik o pojemności 380 l, czyli o 50l więcej niż dotychczas. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika można zwiększyć do 1,190 l. Oznacza to, że zakupy z ulubionego sklepu z meblami vintage też się w nim zmieszczą. 

Zaawansowane technologie 

Nowa FABIA zaparkuje za Ciebie sama - wystarczy, że wciśniesz odpowiedni przycisk. Zapewni lepszą widoczność, wydajność, niższe zużycie energii i nowe funkcje bezpieczeństwa. Jakie? Model po raz pierwszy może być wyposażona w system Travel Assist, który zapewnia automatyczne wsparcie wzdłużnego i poprzecznego kierowania pojazdem. Ten opcjonalny system jest aktywowany za pomocą przycisku i łączy w sobie między innymi aktywny tempomat oraz system Lane Assist, który pomaga utrzymać FABIĘ na pasie ruchu, korygując tor jazdy. Za pomocą funkcji „Hands-on Detect” asystent podróży sprawdza, czy kierowca trzyma ręce na kierownicy. 

Zobacz także:

System rozpoznawania znaków drogowych i Front Assist z ochroną pieszych i rowerzystów to kolejne nowe systemy dostępne dla modelu FABIA. A żeby bezpieczeństwa było mało, to w nowej FABII aż do dziewięciu poduszek powietrznych chroni pasażerów w razie wypadku. I właśnie tego oczekujemy od rodzinnego auta! 

Więcej informacji o ŠKODZIE FABII czwartej generacji znajdziecie TUTAJ