Wielkanoc to czas z bliskimi, a przecież wiadomo, że rodzinnie najlepiej ogląda się filmy! Nie muszą być to super nowości z kin, warto przypomnieć sobie familijne klasyki czy oscarowe hity. Koniecznie sprawdźcie, po które filmy na Wielkanoc w tym roku.

Filmy na Wielkanoc: Netflix

Ruby na ratunek (2022)

W tym opartym na prawdziwej historii filmie policjant stanowy Dan (Grant Gustin) bezskutecznie marzy o karierze w jednostce poszukiwawczo-ratunkowej K-9, a psiak ze schroniska o imieniu Ruby nie może znaleźć nowego domu. Gdy zrządzeniem losu drogi Dana i Ruby przetną się, powstanie między nimi silna więź, która pozwoli im stawić czoła najtrudniejszemu wyzwaniu w ich życiu.

Enola Holmes (2020)

Anglia, rok 1884. W dniu swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda.

Monte Carlo (2011)

Młoda dziewczyna o imieniu Grace (w tej roli Selena Gomez) wyrusza wraz z przyjaciółką i przyrodnią siostrą w wymarzoną podróż do Paryża. Zbieg okoliczności sprawia, że zostaje wzięta za dziedziczkę ogromnej fortuny. W wyniku pewnego zamieszania cała trójka trafia do Monte Carlo, gdzie czeka je ekscytujący tydzień pełen niezapomnianej zabawy.

Zobacz także:

Film o pszczołach (2007)

Barry B. Benson po ukończeniu pszczelego college'u nie chce tak, jak inne pszczoły pracować w miodowym biznesie. W poszukiwaniu wolności ucieka z ula, gdzie jego życie ratuje w pewnym momencie Vanessa, kwiaciarka z Nowego Jorku. Barry postanawia położyć kres wyzyskiwaniu swojego gatunku przez ludzkość.

Charlie i fabryka czekolady (2005)

Pochodzący z ubogiej rodziny Charlie Bucket znajduje jeden z pięciu złotych biletów, który umożliwia mu zwiedzenie ogromnej fabryki czekolady. Willy Wonka (w tej roli rewelacyjny Johnny Depp) pokaże mu świat, o jakiego istnieniu nawet mu się nie śniło...

Filmy na Wielkanoc: HBO

Kosmiczny mecz: Nowa era (2021)

LeBron James i jego młodszy syn Dom zostają uwięzieni w przestrzeni cyfrowej przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Sportowiec musi bezpiecznie wrócić z synem do domu, prowadząc Bugsa, Lolę i całą paczkę notorycznie niezdyscyplinowanych bohaterów Looney Tunes do zwycięstwa na koszykarskim parkiecie z drużyną cyfrowych mistrzów, stworzonych przez sztuczny umysł. To kolejna część hitu z 1996 roku, w którym wystąpił legendarny Michael Jordan. 

Coco (2017)

Absolutnie wzruszająca, nagrodzona Oscarem produkcja. Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela...

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016)

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien amerykański mugol o imieniu Jakub, który spowodował ucieczkę kilku fantastycznych zwierząt Newta. Czy uda się je znaleźć?

Ratatuj (2007)

Remy marzy o karierze wielkiego kucharza. Dwie rzeczy stoją mu na przeszkodzie - niechętna rodzina i fakt, że jest szczurem. Nasz bohater jednak się tym nie zraża i dzielnie dąży do realizacji celu. Zbieg okoliczności sprawia, że trafia on do kanałów mieszczących się dokładnie pod ekskluzywną paryską restauracją. Początkowo Remy nie jest w lokalu mile widziany, ale pasja gotowania bierze górę nad różnicami gatunkowymi. Wkrótce cały kulinarny światek zostaje wywrócony do góry nogami...

Saga o Harrym Potterze (wszystkie części)

Choć wszystkie części Harry'ego Pottera powstały już lata temu, to zdecydowanie warto je obejrzeć, np. w formie maratonu, z dziećmi, których nie było na świecie, gdy miały swoją premierę.

Filmy na Wielkanoc: program TV

Wielkanoc w TVN 7 (godz. 14:10): Zło­ty kom­pas (2007)

Osierocona dwunastolatka mieszka w Kolegium Jordana w Oksfordzie, gdzie jej wuj jest wykładowcą. Spokojne życie dziewczynki zmienia się wraz z tajemniczym zniknięciem jej najbliższego przyjaciela.... 

Wielkanoc w TVN (godz. 17:10): Sekretne życie zwierzaków domowych (2016)

Gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg. Główne zmartwienie pupili polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach... Rewelacyjny dubbing w wykonaniu m.in. Zosi Zborowskiej i Agnieszki Mrozińskiej.

Poniedziałek Wielkanocny w TV4 (godz. 12:50): Flinstonowie (1994)

Fred Flint­sto­ne przy­pad­ko­wo zo­sta­je wi­ce­pre­ze­sem ka­mie­nio­ło­mów. Od tej po­ry ży­cie ro­dzi­ny dia­me­tral­nie się zmie­nia. Fred nie wie, że jest tyl­ko pion­kiem w rę­kach za­chłan­ne­go Clif­fa Van­der­ca­ve'a.

Poniedziałek Wielkanocny w TVN 7 (godz. 13:05): Na ratunek wielorybom (2012)

Film zainspirowany wydarzeniami, które poruszyły cały świat. Wolontariuszka Greenpeace (Drew Barrymore) i reporter miejskiej gazety starają się uratować uwięzioną pod lodem rodzinę szarych wielorybów. Przygotujcie chosteczki - masa wzruszeń gwarantowana!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: