To wymarzone miejsca na urlop na 2020 rok

Wyspy Kanaryjskie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla wielu z nas. Malowniczy archipelag Wysp Kanaryjskich, który zajmuje łącznie powierzchnię ponad siedmiu tysięcy kilometrów kwadratowych, to łącznie trzynaście wysp, z których jedynie osiem jest zamieszkanych.

Wspaniała pogoda i zapierające dech w piersiach krajobrazy Wysp Kanaryjskich sprawiają, że to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na urlop.

Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura - to najpopularniejsze z wysp, które każdego roku odwiedza tysiące turystów. Z kolei mniej znane wyspy: Lanzarote, La Gomera, La Palma czy El Hierro są rajem dla zapalonych rowerzystów.

Wulkaniczne plaże, zabytkowe miasteczka, malownicze góry Anaga, tętniące życiem kurorty z pięknymi plażami - to właśnie dlatego turyści wybierają Teneryfę na urlopowy wyjazd. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośników górskich wędrówek po wielbicieli tętniących życiem kurortów.

Z kolei Fuerteventura to raj dla miłośników plażowania. Urlopowicze mają do wykorzystania dziesiątki kilometrów plaż, ponieważ tutejsze wybrzeże rozciąga się na ponad 150 kilometrów. Na zachodzie wyspy znajdują się zatoki z wulkanicznym piaskiem, na wschodzie rozległe, niesamowite plaże z jasnym piaskiem. Perłą wyspy są imponujące wydmy Corralejo – ruchome piaski, które przywiał wiatr z Afryki.

Gran Canaria zwana jest "kontynentem w miniaturze", a to za sprawą tego, że obejmuje bogactwo przyrody z całego świata. Wizytówką Gran Canarii jest słynny Rezerwat Wydm (Dunas de Maspalomas) z saharyjskim krajobrazem, a także wąwóz Guayadeque – jeden z cudów natury.

Jak odwiedzić Wyspy Kanaryjskie za jednym razem? Jedną z opcji jest wybranie się na rejs, który organizuje biuro podróży ITAKA. "Rejsy pod żaglami ITAKI" na Wyspy Kanaryjskie statkiem Ocean Majesty to propozycja dla tych, którzy wszędzie już byli i pragną spędzić zimowy urlop inaczej.

Do wyboru są cztery trasy rejsów, które prowadzą przez łącznie siedem Wysp Kanaryjskich, dwie z nich zawijają także na portugalską Maderę - nazywaną wyspą "wiecznej wiosny".

  • Atlantycka Przygoda: Teneryfa - Madera - La Palma - Gran Canaria - La Gomera – Teneryfa - 5 wysp Archipelagu Makaronezji, jeden tydzień. Podczas jednego rejsu poczujecie hiszpańską atmosferę czterech Wysp Kanaryjskich i portugalskie klimaty Madery.
  • Królowe Atlantyku: Teneryfa - La Palma - Madera - Gran Canaria - La Gomera – Teneryfa. Piękny rejs prowadzi przez cztery Wyspy Kanaryjskie i Maderę. Najsłynniejsze miejsca Gran Canarii i Teneryfy, zielona, ekologiczna La Palma i przepiękna, maleńka La Gomera - wymarzone miejsce na wypoczynek.
  • Kanaryjskie skarby: Teneryfa - La Palma - El Hierro - Gran Canaria - La Gomera – Teneryfa. Dwie wyspy, które zna cały świat: rozbawiona Teneryfa, Gran Canaria - kontynent w miniaturze i 3 ukryte kanaryjskie skarby: tajemnicza El Hierro, zjawiskowa La Gomera i zielona La Palma.
  • Wyspy na szóstkę: Teneryfa - La Palma - Lanzarote - Fuerteventura - Gran Canaria - La Gomera – Teneryfa.

Ciekawe i urozmaicone wycieczki fakultatywne z każdego portu, do którego zawija statek, pozwalają wybrać inny program zwiedzania na każdy dzień i odkrywać nowe, piękne miejsca.

Specjalnie dla polskich klientów wycieczki fakultatywne przygotował zespół specjalistów z FuerteItaka, DMC ITAKI na Fuerteventurze oraz kontrahent z Madery. Tegoroczną nowością są wycieczki rowerowe z przewodnikiem.

Atutem rejsów jest program rozrywkowy, którzy cieszy się znakomitymi recenzjami turystów: występy polskich artystów w tym znanych piosenkarzy i kabareciarzy, a także międzynarodowego zespołu muzycznego.

Statek Ocean Majesty, którym odbywają się rejsy zachwyca. Statek jest bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce, a jednocześnie oferuje wszystkie udogodnienia i wspaniałą atmosferę morskiej przygody. Statek może przyjąć na pokład 620 pasażerów, liczy 250 członków załogi, ma 7 pokładów pasażerskich, 9 typów kabin, 2 restauracje, 6 barów, salę kinową, basen i wiele innych atrakcji.

Pakiet świadczeń w ramach rejsu obejmuje: 7 noclegów na statku, wyżywienie: soft all inclusive, przelot, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie KL i NW.

My jesteśmy zachwycone taką opcją urlopu, a Wy?