Rafał Szatan to prywatnie mąż popularnej aktorki Barbary Kurdej-Szatan. I choć póki co to jego żona jest znacznie bardziej popularna, to jednak wokalista i aktor również zaczął niedawno walczyć o rozpoznawalność. Rafał wziął m.in. udział w programie Polsatu „The story of my life”, do którego prowadząca Katarzyna Montgomery zapraszała polskie gwiazdy wraz ze swoimi życiowymi partnerami i partnerkami. Basia Kurdej-Szatan i jej mąż Rafał Szatan pojawili się w pierwszej edycji programu, który Polsat pokazał na wiosnę 2018. Rafał Szatan już nie raz udowadniał jednak, że jest kimś więcej niż tylko mężem swojej żony.

Rafał Szatan – wiek, kariera

Rafał Szatan to muzyk i aktor musicalowy. Urodził się w Lublinie, w 1988 roku (ma 30 lat), co oznacza, że od swojej żony jest młodszy o 3 lata. Muzycznie kształcił się między innymi w Akademii Muzycznej w Katowicach, na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Po ukończenie studiów grał między innymi w Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie wcielał się w rolę Troya w spektaklu „High School Musical on stage”. Aktorstwo to jednak tylko jedna z kilku sztuk, którymi się zajmuje.

Rafał Szatan - muzyka, zespół

Rafał Szatan jest także bardzo aktywnym zawodowo muzykiem. Od 2009 roku był jednym z wokalistów występujących w programie „Jaka to melodia?”. Swoich sił próbował także w programach muzycznych typu talent-show. Z żoną wystąpił w programie „X-Factor”, a samemu w „The Voice of Poland”. Z Basią wystąpił też na scenie podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem 2017. Na scenie wykonali utwory Eltona Johna „Don't Go Breaking My Heart” i „I'm Still Standing” i okazali się jednym z objawień wieczoru! Ulubione gatunki muzyczne Rafała Szatana to soul, funky, jazz, R&B, gospel, a wykonawcy – Frank Sinatra, Jamie Cullum i Stevie Wonder. Rafał jest też wokalistą zespołu Rh+, który wylansował piosenkę „Po prostu miłość”. Wraz z żoną występuje w zespole Soul City. Para ma 2-letnią córeczkę Hanię.

Rafał Szatan – „M jak miłość”

Rafał Szatan już tej jesieni dołączy do obsady „M jak miłość”. Jak udało nam się dowiedzieć, jego bohater pojawi się po raz pierwszy na ekranie w 1391. odcinku serialu. Mąż Barbary Kurdej-Szatan wcieli się w serialu w rolę pianisty, ale produkcja serialu nie chce na razie podawać żadnych szczegółów dotyczących jego wątku. Nie wiadomo więc, czy Joasię Chodakowską i pianistę połączy uczucie, ani jak potoczą się ich losy. Pewne jest jednak, że w serialu będzie partnerował swojej żonie!

Rafał Szatan – ”Twoja twarz brzmi znajomo”

Rafał Szatan w nowym sezonie telewizyjnym pojawi się także w popularnym show muzycznym Polsatu ”Twoja twarz brzmi znajomo. W jakich artystów się w nim wcieli? Tego produkcja show póki co nie zdradziła. Pewne jest jedynie, że o miano zwycięzcy show będzie walczył m.in. z Adrianą Kalską, Katarzyną Maciąg i Honoratą Skarbek.

Rafał Szatan – Instagram

Rafał Szatan ma prężnie działające konto a Instagramie, gdzie śledzi go już prawie 50 tys. internautów. Jego zdjęcia i filmiki znajdziecie na profilu o nazwie rafalszatan_official.