Radio Nowy Świat rozpocznie nadawanie 26 czerwca

Wszystko wskazuje na to, że już 26 czerwca wystartuje Radio Nowy Świat. Taką informację podaje portal Wirtualnemedia.pl. Jak podkreśla Wojciech Mann, stacja ruszy w tym terminie, "jeżeli wszystko się dobrze ułoży".

Radio Nowy Świat będzie rozgłośnią internetową, a swoją siedzibę ma w budynku po przedszkolu na warszawskim Wilanowie. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl w ciągu zaledwie miesiąca udało się m.in. przemalować 300-metrową siedzibę, zbudować od podstaw studio emisyjne, umeblować pomieszczenia, skonstruować wewnętrzną sieć internetową, zmodernizować sieć elektryczną i wybrać dostawcę sprzętu. Jest już także gotowy system telefoniczny i serwerownia, a także udało się już kupić sprzęt reporterski i przystosować go do działania.

Radio Nowy Świat: kto poprowadzi pierwszą audycję?

Pierwszą audycję w internetowej stacji poprowadzi nie kto inny jak Wojciech Mann. Jego gościem będzie dziennikarz z Trójki Michał Nogaś, który na swojej stronie napisał:

Wracamy w duecie. Piątki znów będą takie jak kiedyś. Choć ja się naturalnie nie wyśpię, a i zaśpię kilka razy. PS Nie wracam do Trójki. Z trzech powodów. Po pierwsze, jestem dziennikarzem "Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania". Po drugie, nie chcę, nie identyfikuję się obecnie. Po trzecie, co najmniej istotne, nikt mnie nie zaprasza, choć gdyby, to patrz pierwsze i drugie.

Pierwszej audycji będzie można wysłuchać 26 czerwca o godz. 7.45. 

Michał Nogaś będzie miał również swój cykl poświęcony książkom. "Z największą przyjemnością ogłaszamy, że godzinną audycję o książkach w Nowym Świecie, w każdą niedzielę, poprowadzi Michał Nogaś - wszystkim dobrze znany redaktor radiowy, dziś dziennikarz "Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania". Audycja powstanie we współpracy z tym właśnie pismem o książkach" - czytamy na facebookowym profilu stacji.

Radio Nowy Świat: kogo jeszcze usłyszymy?

Znana jest już lista dziennikarzy i artystów, którzy mają dołączyć do Radia Nowy Świat. Są to między innymi: Marcin Kydryński, który wróci ze "Siestową" muzyką, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach.

Na antenie pojawi się również Zbigniew Zamachowski, który poprowadzi swoją audycję o muzyce filmowej, a także aktorka Dorota Segda, która będzie jedną z gospodyń dwugodzinnej audycji w ramach cyklu "Mistrzowie grają w Nowym Świecie", prowadzoną również przez inne osoby, w tym Macieja Stuhra czy Michała Rusinka.

Zobacz także:

Do stacji dołączą także osoby dotąd bezpośrednio niezwiązane z Trójką: Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, czy Tomasz Raczek.
 

Szanowni Trójkofani i Nowoświatowcy! Z największą przyjemnością ogłaszamy, że godzinną audycję o książkach w Nowym...

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Wtorek, 2 czerwca 2020