Pamiętasz intrygującego faceta z teledysku Justina "What goes around", który podrywa mu dziewczynę - ponętną Scarlett Johansson? To aktor Shawn Hatosy, którego Timberlake do współpracy przy teledysku zaprosił właśnie po filmie "Alpha Dog" (premiera 2 maja). Justin gra w nim Frankie’ego, dilera narkotyków. I to jak. Wszystkich, którzy do tej pory nie wierzyli, że jest on też niezłym aktorem, niech przekonają opinie krytyków najbardziej prestiżowego festiwalu fi lmów niezależnych w Sundance. (Uwaga dla fanek: Timberlake przez większość filmu pokazuje się z nagim torsem). "Alpha Dog" to oparty na faktach kryminał o porwaniu i morderstwie 15-latka przez młody narkotykowy gang. W superrolach zobaczysz też Bruce’a Willisa i Sharon Stone. W filmie jest dużo nagości, mocnego slangu, wyrazistych obrazków z Kalifornii 1999/2000 r. I podobnie wyrazista ścieżka dźwiękowa. Oglądałam "Alpha Dog" z pewną rezerwą. Zaskoczył mnie bardzo. Dobrze. Zapamiętaj wszystkich młodych aktorów tam grających, szczególnie Emile’a Hirscha, odtwórcę głównej roli (także we „Wszystko za życie”, jeszcze na ekranach kin). Oni niedługo zatrzęsą Hollywoodem.

LURA

29.04 w poznańskim Teatrze Wielkim, dzień później w warszawskiej Sali Kongresowej, uznana za następczynię Cesarii Evory, wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka dla wszystkich, którzy lubią afrykańską muzyczną egzotykę.

CRACOW SCREEN FESTIVAL,

2-4.05 Po raz pierwszy w Krakowie Festiwal Muzyki alternatywnej. W długi weekend nie warto wyjeżdżać do ciepłych krajów. Temperatura podskakiwać będzie co chwilę, czy to za sprawą Juliette and the Licks, cirKus z Neneh Cherry, czy rozbrajającego Bryana Ferry.

MARK KNOPFLER

Rewelacyjny gitarzysta Dire Straits, wirtuoz strun, już od dawna z powodzeniem gra solowo. Jego głos, który kiedyś brzmiał nieziemsko w "Brothers in Arms" czy "Money for Nothing", usłyszysz na Torwarze 2.05.

TROITSA

Teraz Białoruś. Nie zapomnijmy o niej. Jak folkowo i radośnie potrafi ą muzykować jej mieszkańcy, przekonasz się 6.05 w stołecznym Akwarium.

PJ HARVEY

Na każdą nową płytę ekscentrycznej Brytyjki, hipnotyzującej brzmieniem i wyglądem, fani rocka czekają niecierpliwie. W redakcji o jej ostatni krążek "White Chalk" była walka. Kto jeszcze nie zna PJ, ma szansę zobaczyć ją na żywo, 21.05 w Sali Kongresowej. Tego, kto zna, nie muszę przekonywać. Info: www.eventim.pl.

METALLICA

1. Kultowa.
2. Klasyka
3. Z klasą.

Bilet na ich koncert w Chorzowie, 28.05, to świetny pomysł na prezent dla faceta. Nie tylko mocnego. Przede wszystkim takiego, który ma gust. Nie tylko muzyczny, bo przecież na ten koncert pójdzie z tobą.