Babcina troska dla dzieci uciekających przed wojną

Babcina miłość i troska nie może równać się z niczym. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak potrzebna jest teraz dzieciom, które zmuszone zostały uciec z atakowanej przez Rosję Ukrainy. Od dwóch tygodni, polską granicę przekroczyło już ponad 1,5 miliona uchodźców, z których zdecydowana większość to kobiety z dziećmi. Szacuje się, że tereny Ukrainy opuściło już ponad milion najmłodszych. 

Nasi rodacy dwoją się i troją, aby zapewnić przyjaciołom z Ukrainy dach nad głową, a także inne, niezbędne do życia potrzeby, coraz więcej organizacji i prywatnych firm dołącza do pomocy, oferując bezpłatne atrakcje, dzięki którym dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o okrucieństwie, jakie spotkało ich kraj. Na piękny i bardzo potrzebny pomysł wpadła Beata Borucka - najsłynniejsza, polska babcia, znana w sieci jako Mądra Babcia. 

Mądra Babcia, wraz z założycielami aplikacji @SeniorApp, postanowili umożliwić chętnym seniorkom pomoc w opiece nad dziećmi z Ukrainy - aby zostać „przyszywaną” babcią, która pomoże w adaptacji do nowej sytuacji i otoczy babcinym ciepłem, wystarczy kilka „klików”.

Jestem przekonana, że babcie nie zawiodą, bo dzieci potrzebują babciowych kolan, ramion, buziaków, pierogów i chwili beztroskiej zabawy nawet w tak trudnym czasie, jakim jest wojna. - przekonuje Beata Borucka.

Jak zostać „przyszywaną” babcią?

Zgłosić chęć pomocy, jak i jej otrzymania, można za pomocą intuicyjnej, polskiej aplikacji @SeniorApp. Chętne, „przyszywane” babcie są weryfikowane - wszystko po to, aby każdy czuł się bezpiecznie.

Wystarczy pobrać aplikację w sklepach Google Play i App Store lub zalogować się na stronie internetowej www.seniorapp.pl. Podczas rejestracji użytkownik podaje jedynie imię, nazwisko oraz numer telefonu, dzięki czemu zostawia minimalną ilość danych wrażliwych. Dokładniejsze informacje podawane są podczas zgłaszania się do roli opiekuna, tak by jego lokalizacja była widoczna dla osób chcących skorzystać z babcinej opieki. W obydwu przypadkach wymagamy szczegółowych danych, identyfikujących osoby ,fotografii, a także stosujemy potwierdzenie tożsamości poprzez system bankowy. Zrobiliśmy wszystko, aby każdy czuł się bezpiecznie.” – tłumaczy Igor Marczak, współtwórca aplikacji @Seniorapp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz aplikację lub zadzwoń pod nr infolinii 727 20 70 20