Menu podczas komunii powinno być bardzo różnorodne. Pamiętajmy, że na przyjęciu pojawią się osoby z kilku pokoleń i każdy chciałaby znaleźć na stole coś dla siebie. Dlatego warto przemyśleć każdy element, żeby goście byli zadowoleni i wyszli z przyjęcia najedzeni i zachwyceni.

KOMUNIA 2016

1. PRZYSTAWKI NA KOMUNIĘ 2016

Na początek przystawki. Na pewno doskonale sprawdzą się faszerowane jajka i sałatki warzywne, które można z łatwością nałożyć na talerzyk. Koniecznie przejrzyj nasze przepisy na sałatki. 

Polecamy również przepisy na fantazyjne jajka oraz ryby.

Modnymi przystawkami w tym sezonie 2016 są również tarty

Zobacz także:

2. DANIA GŁÓWNE - PRZYJĘCIE KOMUNIJNE 2016

Danie główne musi być dosyć tradycyjne, tak żeby każdemu smakowało. W końcu jedzenie łączy pokolenia. Bardzo popularny jest klasyczny rosół z kury lub indyka i kluski śląskie z gulaszem. Oczywiście można to tego podać komplet ciekawie przyrządzonych mięs oraz kolorową wiosnenną sałatkę na bazie sezonowych warzyw i owoców. Dla zwolenników ryb polecamy ciekawe przepisy na ryby, być może wśród gości znajdzie się osoba która nie przepada z mięsem i zdecydowanie chętniej sięgnie po rybę.

Przepis na schab z orzachami i owocami

3. OBIAD DLA DZIECI

Dzieci z przyjemnością zjedzą rosół lub zupę pomidorową, ale nie zawsze zestaw mięs i ryba będzie dla nich daniem marzeń. Dlatego warto przygotować się na menu dla dzieci i zaproponować im wiosenną pizzę lub frytki z kurczakiem z panierce. To zawsze sprawdza się poczas tego typu przyjęć. Przynajmniej mamy gwarancję, że dzieciaki będą zadowolone i najedzone.

Przepis na pyszne frytki

Frytki i nuggetsy z różowym sosem

4. DESERY

Na deser powinny być lody z owocami, szarlotka z bitą śmietaną i sernik. To klasyczny zestaw, który zawsze się sprawdzi. Dzieci przepadają również za kolorową galaretką z owocami i bitą śmietaną i fanatazyjnymi posypkami.

Przepisy na desery znajdziesz tutaj

5. DODATKOWO

Pomyśl również o tym żeby przygotować kosz owoców i kolorowe napoje. Warto przyrządzić herbatę miętową z cytryną lub lemoniadę, bazą może być również woda z miętą i cytryną. Trzy kolorowe dzbanki będą przyciągać wzrok i będą stanowić doskonały dodatek do twojego menu.

Przepisy na lemoniadę znajdziesz tutaj.

JAK UDEKOROWAĆ STÓŁ NA KOMUNIĘ 2016