Przyjaźnić się z naszym eks?

Rozstajemy się z kimś kto był dla nas wyjątkowo ważny, ale jednocześnie pragniemy żeby nadal był obecny w naszym życiu. Stosujemy zatem rozwiązanie, które w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy: "Spróbujmy zostać przyjaciółmi", "Przecież tyle nas łączy, damy radę". Ale czy to rzeczywiście prowadzi nas do czegoś dobrego, czy to ma sens? Może wcale nie działa to dobrze, ani na nasz stan emocjonalny, ani na nasze przyszłe relacje z mężczyznami?

Justin Mogilski i Lisa Welling z Uniwersytetu Oakland przeprowadzili badania na 861 osobach, które miały na celu sprawdzić jaki typ osób bardzo pragnie utrzymywać bliskie stosunki ze swoimi byłymi partnerami. Przeprowadzono na nich testy, zadano wiele pytań i wyciągnięto wnioski.

Jednym z najczęściej wskazywanych powodów, dla których chcemy utrzymywać kontakt z naszymi byłymi jest seks. Poza tym kontakt z eks utrzymują najczęściej osoby o mocnej osobowości i naturze narcystycznej. Osoby rozsądne, twardo stąpające po ziemi, które szybko i odważnie patrzą w przyszłość, raczej nie dążą do przyjaźni z byłymi partnerami. Wiedzą, że rozstrząsanie przeszłości nie będzie miało dobrego wpływu na budowanie nowej relacji i zaangażowanie w nowy związek. Do przyjaźni dążą również takie osoby, które nie mogą pogodzić się ze stratą partnera i cały czas mają nadzieję, na odbudowanie starej relacji.

Jak zakończy się 4. sezon „Ex na plaży Polska”?

Kolejny dzień rozpoczyna przybycie nowego EXa, który powoduje wybuch zazdrości u Ismeny. Na szczęście Dawidowi udaje się udobruchać dziewczynę. Wieczorem domownicy postanawiają urządzić wyjątkową imprezę. Bartek wykorzystuje okazję i stara się uwieść jedną z koleżanek. Ostatni dzień na wyspie uczestnicy postanawiają spędzić wspólnie na plaży. Pożegnalna kolacja kończy konflikty i jest okazją do szczerych deklaracji uczuć. Jak zakończy się czwarty sezon „Ex na plaży Polska”? Oglądajcie finał programu na kanale MTV.