Twoja najbardziej satysfakcjonująca pozycja

Tych dwoje na zdjęciu obok robi to dobrze! 77 procent kobiet, które mają orgazm podczas stosunku, mówi, że przeżywa go, będąc w pozycji "na górze". "Z moich analiz 32 studiów nad życiem seksualnym, które prowadzono przez ostatnie 74 lata, wynika, że pozycja, w której kobieta jest na górze, to dla niej najlepszy sposób, żeby osiągnąć w czasie stosunku orgazm" - wyjaśnia dr Elizabeth A. Lloyd, profesor biologii na Uniwersytecie Indiana w Bloomington. Dlaczego? Trzy słowa: lepsza stymulacja łechtaczki. Ta pozycja daje także kobiecie kontrolę przydatną, jeśli akurat jesteś z demonem prędkości. "Kiedyś nie czułam się komfortowo, będąc na górze - wspomina Magda, 28-letnia asystentka w korporacji. - Zastanawiałam się, czy on widzi moje niedoskonałości. Ale teraz, gdy jestem z facetem, przy którym czuję się komfortowo i który akceptuje mnie taką, jaka jestem, bardzo mi się to podoba. Odkryłam, że patrzenie na jego twarz daje dużo więcej przyjemności niż myślenie o moich wadach.

Jego prawdziwa długość

Oto aktualne statystyki (przy których zastanawiasz się, kto ma taką pracę, że musi mierzyć penisy?):
8,6 cm Średnia długość penisa w stanie spoczynku.
14,9 cm Średnia długość penisa podczas erekcji. Aż 82 procent kobiet mówi, że ta długość najbardziej je satysfakcjonuje. Jednym słowem panowie: nie ma się czego wstydzić.
22 cm Mężczyźni to niepoprawni marzyciele... Większość z nich jest absolutnie przekonana, że właśnie taką długość ma ich penis w stanie erekcji. A co o tych 22 cm myślą kobiety? Tylko 9 procent chciałoby mieć w łóżku mężczyznę z takim, nazwijmy to, okazem.

Zmysłowość ma różne kształty i rozmiary

Nic tak nie poprawia nastroju, jak spojrzenie na ideał kobiecego ciała z perspektywy czasu. Przypomnij sobie dwie bezcenne damy: obfitą w kształtach Venus z Willendorfu pochodzącą sprzed ok. 24 tys. lat p.n.e.  i "Rosyjską Wenus" Borisa Kustodieva z 1926 r., która jest hołdem kobiecego ciała w kształcie gruszki. Obydwie reprezentowały ideał piękna dla artysty, który je stworzył. Obydwie są na swój sposób cudowne i zmysłowe. I, zupełnie jak współczesne kobiety, stają się z wiekiem coraz bardziej cenne. Czy nadal masz jakieś zastrzeżenia do swojego ciała?

Jego i jej zabawki

Jeden z najpopularniejszych seksgadżetów, jakie wybierają kobiety, kiedy są same na zakupach: Hitachi Magic Wand, zwany cadillakiem wśród wibratorów. Kiedy przychodzą z mężczyznami, kupują obrączki uciskowe, zwane też miłosnymi obrączkami (tak, wiemy, że trudno to sobie wyobrazić). Podsumowując: sekszabawki to kwestia gustu. A co na to właściciele sex-shopów w Polsce? "Rozejrzyj się i zobacz, co wydaje ci się seksowne. Właśnie to będzie dla ciebie najlepsze" - radzą.

Trzy seksowne momenty, których nie było

"Było żałośnie. Padał deszcz ze zraszacza, który oblewał nas lodowato zimną wodą... Poza tym mój filmowy partner ugryzł mnie w usta." -  Scarlett Johannson o scenie z filmu "Match Point".

"Wisiałem do góry nogami. Była piąta nad ranem, a woda wlewała mi się do nosa. Ledwo mogłem oddychać, a co dopiero całować." - Tobey Maguire o scenie z filmu "Spider-Man".

"Pod sukienką miałam spodnie, bo były 3°C. Gdy biegliśmy po łące, potknęłam się o suknię i upadłam jak długa na ziemię, a na dodatek Paweł Deląg wylądował na mnie." - Grażyna Wolszczak o scenie z filmu "Ja wam pokażę!".

Pomyśl nie tylko o łóżku

Czy mogłabyś, czy potrafiłabyś... w samolocie? W deszczu? Naprawdę zrobiłaś to tam? Zapytałyśmy klubowiczki na www.klubglamour.pl, ile z nich uprawiało seks w:
samochodzie: 37%
łazience: 32%
sypialni rodziców: 18%
parku: 9%
samolocie: 2%

Miłosny składnik nr 1: śmiech

Poczucie humoru to najbardziej pożądana cecha u partnera. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są w tym zgodni. Spójrz na ekscudzołożnikow Camillę i księcia Karola - nigdy nie przestawali się śmiać. Nawet gdy przed laty wygrali w rankingu na najbardziej nielubianą parę na świecie.

O kim fantazjujemy

Większość kobiet w erotycznych marzeniach widzi siebie u boku: 1) swojego obecnego kochanka; 2) swojego byłego chłopaka. Dlaczego tak banalnie? "Najprzyjemniejsze fantazje na ogół dotyczą kogoś, z kim jesteśmy emocjonalnie związani" - tłumaczy seksterapeutka Wendy Maltz. To wyjaśnia, dlaczego na liście osób, o których fantazjujemy, nie znalazły się znane osoby. No, chyba że jest się gwiazdą. I ma się nie mniej znanego chłopaka.

Już nie zapomnisz

Aż 1/3 kobiet przyjmujących pigułki antykoncepcyjne obawia się, że zapomni ich zażyć (jednej na pięć zdarza się to przynajmniej dwa razy w miesiącu), a 12 procent boi się, że popełni błąd w ich przyjmowaniu. Stosując plastry antykoncepcyjne, musisz pamiętać tylko i wyłącznie o tym, żeby raz w tygodniu nakleić nowy. I możesz cieszyć się seksem.

Główny powód, przez który gumki pękają

"Nieprawidłowe użycie - mówi Kimberly Liss, menedżer firmy Durex. - Ludzie albo źle je zakładają (nie ściskają czubka, żeby wyszło z kondoma powietrze), albo używają ich ze środkami nawilżającymi na bazie oleju, co osłabia lateks".

Wszyscy plotkujemy

Średnia liczba przyjaciół, do których kobieta dzwoni, by opowiedzieć, że spała z kimś po raz pierwszy: trzy. Średnia liczba mężczyzn, którzy dzwonią: trzy! I co? Mężczyźni są niby tacy dyskretni, a kobiety to plotkary?