Przerwa świąteczna 2019 w szkołach

Przerwa świąteczna 2019 w szkołach w tym roku będzie wyjątkowo długa. Uczniowie z niecierpliwością czekają na ten czas, zwłaszcza że szykuje się prawie dwa tygodnie wolnego. Jak to możliwe?

Dla rodziców to może być szczególne utrudnienie, bo nie każdy może pozwolić sobie na tyle dni urlopu, nie każdy może zorganizować sobie opiekę nad dzieckiem.

Przerwa świąteczna 2019 - od kiedy?

Przerwa świąteczna w szkołach zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa zaczyna się w poniedziałek 23 grudnia, co oznacza, że uczniowie ostatni raz pójdą do szkoły w piątek 20 grudnia.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

Przerwa świąteczna 2019 - ile potrwa?

Chociaż jak podaje ministerstwo zimowa przerwa świąteczna zakończy się 31 grudnia, to wiele szkół w Polsce zdecydowało, że uczniowie ponownie rozpoczną zajęcia szkolne dopiero 7 stycznia 2020. Jak to możliwe?

1 stycznia 2020 czyli Nowy Rok wypada w środę, a następnie 6 stycznia - Trzech Króli (poniedziałek) również jest dniem wolnym. Dlatego też szkołom nie opłaca się organizować lekcji 2 i 3 stycznia (czwartek, piątek), stąd decyzja o powrocie do szkół 7 stycznia.

Przerwa świąteczna a ferie zimowe

Uczniowie z kilku województw ledwo co zdążą wrócić z przerwy świątecznej, a już za chwilę rozpoczną ferie zimowe. Już 13 stycznia 2020 uczniowie z pięciu województw: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim zaczynają ferie zimowe. Ci to mają szczęście:)