Spokój i cisza w nadmorskich miasteczkach po sezonie, pustka na bałtyckich plażach. I tylko czasem jesienne sztormy… Tak poza sezonem zobaczyła zachodniopomorskie Arleta, twórczyni bloga zamieszkali.pl 

O podróżach marzyła od dziecka. Ale nie o tygodniowych wyskokach wypoczynkowych, ale o prawdziwym eksplorowaniu. Od 2014 roku pracuje zdalnie, podróżując i zmieniając co jakiś czas miejsce zamieszkania. I tak opisuje świat. Ma szczęście, bo w tej podróży towarzyszy jej mąż Rafał. A wiadomo, że świat dzielony z kimś bliskim jest jeszcze piękniejszy.

Jak to możliwe? Spędzać życie na wędrówkach? A co z pracą? Cóż, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Tak tłumaczy to Arleta: „Czym zajmujemy się zawodowo? W skrócie “robimy internety”. Pracujemy zdalnie, realizując własne projekty internetowe. Przez kilka lat prowadziliśmy agencję interaktywną. O pracy online, zdalnej, w podróży, cyfrowym nomadyzmie, wiemy całkiem sporo. O pracy we dwoje i przebywaniu razem przez 24/7 też”. Czy to nie brzmi jak praca marzeń?

Blog zamieszkali.pl powstał w 2015 roku, kiedy Arleta i Rafał przeprowadzili się z Ustki na Teneryfę. Na początku planowali tam po prostu spędzić zimę i wiosnę w nieco cieplejszym klimacie. Chcieli stworzyć internetowy przewodnik po miastach i krajach całego świata, aby opowiadać jak się w nich naprawdę żyje. Na blogu pokazują także historie innych Polaków, którzy zdecydowali się na zamieszkanie w innym kraju. Inspirują też do kilkudniowych wyskoków do innych miast. Podpowiadają jak spędzić fajny weekend w Paryżu, Oslo lub Berlinie. Teneryfa wciąż jest jednym z ich ukochanych miejsc na ziemi a ich blog stał się wręcz ekspertem od tej wyspy.

Poza pracą i blogowaniem Arleta dużo biega, maluje i zajmuje się ich ukochanym kotem. Jest fanką herbaty,  dobrego designu i sztuki. W Turystycznych Mistrzostwach Blogerów przypadło jej w udziale opisanie rodzinnego województwa – zachodniopomorskiego. Opisuje szlak latarni morskich, pokazuje ruiny kościoła w Trzęsaczu, poleca Międzyzdroje z pięknymi klifami, Woliński Park Narodowy i rybackie Chłopy. A to wszystko malowniczą, pustą jesienią, kiedy plaże i kurorty są puste i jednocześnie piękne. Nic tylko spakować się pędzić nad Bałtyk. Inspiracje od Arlety oglądajcie na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel oraz na zamieszkali.pl.