Jak działa prostownica do włosów?

Prostownica to jedno z najczęściej używanych przez kobiety urządzeń do stylizacji włosów. Zdecydowanie gadżet ten zrewolucjonizował nasze życie codzienne - ujarzmianie włosów z jej pomocą jest szybkie i łatwe. Zasada działania prostownicy przypomina…żelazko. Składa się z dwóch płytek, które podgrzewane są do wysokiej temperatury (150-230 oC), co pozwala im na czasową zmianę struktury włosa. Ciepło i dociskanie mechaniczne, wraz z przesuwaniem urządzenia po pasmach, prostuje loki i wygładza odstające kosmyki. Włosy po prostowaniu są gładkie, lśniące i miękkie, jednak ta metoda stylizacji na dłuższą metę nie jest dla nich korzystna. Dlaczego?

Wysoka temperatura niszczy białko budulcowe włosa, czyli keratynę. Regularne prostowanie włosów może więc sprawić, że kosmyki będą osłabione i podatne na złamania. Ponadto, tradycyjne prostownice wysuszają włosy, dlatego ich użytkowniczki po jakimś czasie zauważają, że te zaczynają się puszyć i tracą swoją miękkość. Na szczęście, technologia znów przychodzi z pomocą.

Prostownica parowa, a klasyczna

Mówiąc o technologii, mamy na myśli prostownice parowe. Te urządzenia wykorzystują parę wodną do stylizacji włosów. Podobnie jak w przypadku żelazek parowych, które stosujemy bez obaw do prasowania bardzo delikatnych tkanin, parowa prostownica jest znacznie bardziej przyjazna naszym kosmykom. Prostownica parowa wygląda podobnie do tradycyjnej, jednak ma wbudowane zbiorniczki na wodę. Ta metoda prostowania włosów przede wszystkim nie powoduje ich wysuszenia, a także zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, które mogą powstawać podczas przesuwania płytek po kolejnych pasmach. Prostowanie włosów parą jest też szybsze, a fryzura bardziej efektowna! 

Przetestuj prostownicę parową SteamPod 3.0 

Nawet włosy osłabione i cienkie pokochają prostownicę parową od L’Oreal Professionnel. SteamPod 3.0 to sposób na bezpieczną i wyjątkowo trwałą stylizację włosów. Podobnie jak w przypadku żelazek parowych, którymi bez obaw prasujemy nawet bardzo delikatne tkaniny, SteamPod nie powoduje pogorszenia kondycji włosów. Wręcz przeciwnie - para wodna dostarcza kosmykom nawilżenia, dzięki czemu są nawet 2x bardziej gładkie i lśniące niż po prostowaniu tradycyjnym i w dodatku nie puszą się przez wiele godzin po „zabiegu” (nawet podczas dużej wilgotności powietrza). Ponadto, SteamPod posiada specjalną strukturę płytek, która umożliwia płynne ruchy i odpowiedni nacisk na pasma - prostowanie trwa nawet 2 razy krócej, a kosmyki nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. To nie wszystko - dzięki budowie SteamPod 3.0, można wyczarować nią też piękne fale i loki!

Przekonaj się sama! Przetestuj prostownicę parową SteamPod 3.0 i podziel się opinią z innymi czytelniczkami. Mamy dla Was 25 urządzeń* oraz dwa specjalne produkty do pielęgnacji włosów prostowanych. Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: „Dlaczego to właśnie Twoje włosy potrzebują prostownicy parowej SteamPod 3.0?”

  • Termoaktywne mleczko wygładzające dla włosów cienkich z kompleksem Herbal Keratin Technology aktywowanym parą wodną. Mleczko zmniejsza łamliwość włosów, chroni kolor, a także zapewnia termoochronę 

  • Serum odbudowujące do końcówek z olejem z awokado i moreli, które wygładza i zabezpiecza kosmyki

*Urządzenie SteamPod 3.0 podlega zwrotowi po zakończeniu testowania

Prostownicę przetestują:

1.    Aleksandra B. z Warszawy
2.    Klaudia G. z Poznania
3.    Maria F. z Gdańska
4.    Olga N. z Warszawy
5.    Maria Ś. z Warszawy
6.    Barbara W. z Konina
7.    Emilia H. z Dąbrówki
8.    Anna L. z Radzymina
9.    Katarzyna W. z Wisły
10.  Izabela J. z Giżycka
11.  Joanna W. z Katowic
12.  Paulina J. z Mławy
13.  Natalia D. z Płońska
14.  Karolina E. z Pisza
15.  Michalina F. z Legionowa
16.  Olga P. z Krakowa
17.  Aleksandra L. ze Szczecina
18.  Nikola K. z Lublina
19.  Grażyna W. z Wielunia
20.  Martyna R. z Częstochowy
21.  Natalia J. z Warszawy
22.  Katarzyna P. z Iławy
23.  Urszula A. z Krakowa
24.  Zuzanna Z. z Koszalina
25.  Hanna L. z Katowic