Program 500 plus - ile pieniędzy otrzymają rodziny

324 tysięcy złotych - to tyle otrzymają rodziny z trójką dzieci w ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500 plus - jak twierdzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Przy czwórce dzieci kwota z programu 500 plus będzie wynosiła powyżej 400 tysięcy. Te liczby imponują.

Program 500 plus, czyli tysiące złotych wspomagające rodziny

Według Pani minister pomoc świadczona za pomocą programu 500 plus na każde dziecko (bądź 300 plus na wyprawkę szkolną) to olbrzymie kwoty, zasilające budżet rodzinny. Faktycznie jest to duża pomoc dla rodzin z dziećmi, ale czy stanowi to podstawę budżety rodzinnego? Sami oceńcie.

Program 500 plus - do ilu osób w Polsce trafia?

 

Ponadto Pani minister zapewniała, że na wielu spotkaniach, które odbyła w całej Polsce spotkała się wyłącznie z pozytywnym odbiorem wprowadzenia tych programów. Dodała, że w Polsce dużo osób cieszy się w związku z pomocą finansową, na którą obecnie mogą liczyć ze strony rządu.

To od 1 lipca tego roku rodziny mogą składać wnioski o pomoc w postaci 500 plus na każde dziecko do 18 roku życia. Dochód rodziców nie jest brany pod uwagę.

Bożena Borys-Szopa: zachęcamy do wnioskowania o 500+ przez internet: