Prezenty na Dzień Babci i Dziadka: DIY

Mówią, że najbardziej cieszy prezent zrobiony własnoręcznie od serca. Trudno się z tym nie zgodzić. Dodatkowo patrząc na postępującą inflację, tym bardziej warto pomyśleć o takim prezencie na zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka, które wypadają odpowiednio 21 i 22 stycznia. Dziadkowie z pewnością docenią taki upominek, nad którym ukochana wnusia czy wnuczek spędzili czas przygotowując go.

Zerknijcie na nasze propozycje poniżej i zachęćcie dziecko do zrobienia prezentu DIY. 

Laurka dla Babci i Dziadka

Laurka to chyba najbardziej ponadczasowa forma obdarowywania naszych Babć i Dziadków. Czasy się zmieniają, a tradycja dawania laurek niezmiennie jest z nami. Nasze Babcie i Dziadkowie przez lata zbierają laurki od swoich wnuków i z czułością przechowują w magicznych szufladach. Poproś dziecko, żeby przygotowało takie laurki na Dzień Babci i Dziadka. Nie wyręczaj go w tym, tylko wspieraj. Dziadkowie najbardziej docenią laurki wykonane własnoręcznie przez dzieci. 

Kwiatek ręcznie robiony

Zamiast kupować Babci kwiatek, przygotuj go z dzieckiem. Postoi zdecydowanie dłużej i będzie wzruszającym pomysłem na prezent. Kwiatek możesz wykonać z bibuły, papieru kolorowego a nawet z papierowej papilotki na muffinki. W sklepach dostępne są przeróżne kolory papilotek i to one będą świetną bazą do przygotowania takiego kwiatka. Jak go zrobić?

Do palilotki przyklej papierową słomkę, która będzie służyła jako łodyga. Wystarczy już tylko zrobić środek kwiatka w postaci np. filcowej kuleczki (do kupienia gotowe w sklepie papierniczym), możesz też wypełnić środek doklejając płatki kwiatów. Do łodyżki doklej listki wycięte z filcu lub kolorowego sztywnego papieru. Łodyżkę przewiąż wstążką i prezent gotowy.

To Cię może zainteresuje:

Ramka ze zdjęciem wnuków

Nic nie sprawia takiej radości Dziadkom jak zdjęcia wnuków. Zrób swoim pociechom najnowsze zdjęcie, wydrukuj i razem z dzieckiem opraw w ramkę, którą wykonacie. Tutaj w zależności od wieku dziecka przyda się wsparcie dorosłego, chociażby w wycięciu formy z tektury czy sztywnego kartonu. Taką ramkę dziecko może już samo pomalować i przyozdobić. W sklepach papierniczych kup samoprzylepne naklejki, filcowe, kwiatuszki czy inne drobne akcesoria. Taka ramka ze zdjęciami wnuków z pewnością będzie wspaniałym prezentem, który zostanie powieszony lub postawiony na babcinej czy dziadkowej komodzie.

Zobacz także:

Lampion ze słoika

Wbrew pozorom przygortowanie takiego lampionu jest prostsze niż myślisz. Wystarczy wybrać słoik, najlepiej w miarę szeroki i nie za wysoki, np. po ogórkach kanapkowych. Dalej niech poniesie was wyobraźnia. Jeśli twój maluch uwielbia malować, kup farby do malowania po szkle. Efekt będzie naprawdę zaskakujący, zwłaszcza kiedy babcia czy dziadek zapalą w środku małą świeczkę typu tealight.

Zobaczcie poniżej, kilka ciekawych pomysłów na wykonanie lampiony:

Szkatułka na biżuterię dla Babci

Babcia jak każda kobieta kocha biżuterię. Z pewnością Twoja ukochana babcia ma jej dużo. Pomyśl o zrobieniu z dzieckiem szkatułki na biżuterię. Kup w sklepie drewnianą szkatułkę i kilka kolorowych serwetek i wykonaj szkatułkę metodą decoupage. Potrzebny Ci będzie do tego specjalny klej, który kupisz w sklepie papierniczym.

Dopasuj motywy z serwetek do odpowiednich ścianek i przyklejaj przy użyciu kleju. Zobaczysz, że to prostsze niż myślisz, a Babcia z pewnością doceni pomysł i wykonanie.

Szkatułkę można też ozdobić papierem ryżowym. Zobaczcie na filmiku poniżej, jak to zrobić krok po kroku: