Prezenty dla gości weselnych – słoik miodu lub konfitur

Prezenciki dla gości weselnych mogą być kupione, lub przygotowane samodzielnie. Przykładem pysznego i praktycznego prezentu jest niewielki słoik miodu lub konfitur. Można go obwiązać wstążką w kolorze przewodnim ślubu i wesela. Dodatkowo, warto jest doczepić karteczkę z napisem: „Za przybycie chcemy gościom podziękować i nieco słodkości Wam podarować + imiona pary młodej i data ślubu”. Jeżeli w okolicy znajduje się pasieka, można skorzystać z lokalnego miodu. Słodkie słoiczki będą ciekawym podarunkiem dla gości. 

Upominki dla gości weselnych – magnesy 

Magnesy podarowane gościom weselnym przez parę młodą będą przypominały obdarowanym o dniu ślubu. Mogą mieć kształt obrączek, postaci pary młodej, gołębi, kieliszków szampana lub tortu. Da się je spersonalizować w taki sposób, aby zawierały imiona pary młodej, datę ślubu i krótkie zdanie z podziękowaniem: „Dziękujemy za przybycie, zaczynamy nowe życie” lub „Dziękujemy Goście mili, żeście z nami się bawili”.

Magnesy mogą mieć formę humorystyczną. Na drewnianym sercu znajdzie się sylwetka panny młodej, ciągnącej opierającego się pana młodego. Ciekawą propozycją jest też spersonalizowany magnes z zabawnym zdjęciem pary młodej i śmiesznym podpisem.

Oryginalne prezenty dla gości weselnych – mydełka

Upominki ślubne dla gości można kupić w mydlarni. Pięknie, ręczne wykonane i pachnące mydła są od kilku lat oryginalnym prezentem na różne okazje, także na weselu. Kolorowe mydełko w ozdobnym opakowaniu z pewnością przypadnie gościom do gustu. Nie musi być prostokątne, może mieć kształt kwiatu, lub serca. Ekologiczne mydła mają zatopione suszone kwiaty lub zioła. Opakowanie warto przyozdobić kokardą i podpisać imionami pary młodej, datą i jednym słowem: „Dziękujemy”.

Prezenciki dla gości weselnych – słodkie podziękowanie 

Podarunkiem dla weselnych gości mogą być też słodycze. Warto je opakować w ozdobny kartonik z kokardką w kolorze przewodnim wesela. Słodkie podziękowania będą ciekawą propozycją, jeżeli dołączymy do nich ulubiony cytat pary młodej. Osoby, dla których ślub ma szczególny wymiar duchowy, mogą umieścić w słodkim podziękowaniu jakiś religijny cytat, lub fragment czytań z ceremonii zaślubin.

Takie prezenty dla gości weselnych są proste do wykonania i niedrogie w zakupie. Słodkim upominkiem ślubnym może być cukierek, czekoladka, lub ciasteczko. Popularne są krówki ślubne w spersonalizowanym papierku z imionami państwa młodych i datą ślubu.

Pamiątki weselne – zdjęcia 

Prezenciki dla gości weselnych mogą być też świetną pamiątką i niespodzianką, jeżeli przygotujemy je wcześniej, a wręczymy dopiero na weselu. Do stworzenia takiej pamiątki dla gości wymagana jest wcześniejsza narzeczeńska sesja fotograficzna. Najlepiej, jeżeli odbędzie się ona w tajemnicy, by była prawdziwą niespodzianką. 

Aby przygotować pamiątki weselne, wystarczy wywołać zdjęcia i włożyć je w kopertę, lub też obwiązać wstążką. Każdy gość może otrzymać nawet jedno zdjęcie narzeczonych. Świetnie prezentują się także wywołane fotografie umieszczone w ramkach. Takie oryginalne prezenty dla gości weselnych będą pamiątką na wiele lat.

Prezenty dla gości na weselu – kwiatek w doniczce

Prezenciki dla gości weselnych w postaci miniaturowych kwiatków w ozdobnej doniczce, słoiku czy szklance, to oryginalny upominek od pary młodej. Pielęgnacja rośliny, jak i miłości wymaga zaangażowania, starań i cierpliwości. Jest to jeden z przykładów prezentu "zrób to sam". Do przygotowania pięknej miniaturki potrzebna jest roślina. Może to być sukulent, samodzielnie hodowany i rozmnożony na tę okoliczność. Sprawdzi się także sadzonka drzewka, bambusa, czy kaktus.

W przygotowanej doniczce sadzimy roślinę.  Naczynie ozdabiamy wstążką i dołączamy karteczkę z podziękowaniem za przybycie. Pięknie wygląda mini transparent z imionami nowożeńców, wbity w ziemię sadzonki. Jeżeli przygotowujemy wesele w stylu rustykalnym, można podarunek w postaci doniczki z kwiatkiem ozdobić sznurkiem i płótnem.

Ciekawym, lecz nieco większym i droższym upominkiem jest sadzonka krzewu iglastego lub drzewka. Roślina wysadzona do gruntu przez weselnych gości, będzie wspomnieniem uroczystości ślubnych. Taką doniczkę także warto ozdobić i dołączyć karteczkę z tekstem podziękowań. 

Tanie upominki dla gości weselnych – lizaki

Prezenty dla gości weselnych, będące tanią i słodką propozycją to lizaki. Szczególnie ucieszą się z nich najmłodsi goście. Gotowe upominki można kupić w sklepie z podarkami, a także zamówić przez internet. Ciekawą propozycją na upominki na wesele są czerwone lizaki w kształcie serc. Dobrze się prezentują słodkości umieszczone na długim patyku i z doczepioną dużą, czerwoną kokardą.

Upominki dla gości weselnych – lizaki, warto elegancko opakować i dodać krótki tekst podziękowań. Obecnie można też dostać gotowe słodycze z personalizacją. Sklep na życzenie państwa młodych przygotuje opakowanie lub karteczkę z imionami i datą ślubu. Da się nawet dopasować kolorystykę takich podarków pod kolor przewodni uroczystości ślubnych.

Podarunki dla gości weselnych – świeczki

Prezenciki dla gości weselnych to także spersonalizowane świeczki. Mogą być zapachowe, kolorowe, o nietypowych kształtach, lub też proste świece z napisem. Można je zapakować w celofan, ozdobny papier lub umieścić w gotowym, kolorowym pojemniczku. Warto dołączyć karteczkę z podziękowaniem, imionami nowożeńców i datą ślubu.

Świeczki to nowoczesne prezenty dla gości weselnych. Sklep, w którym można je kupić odnajdzie się bez trudu w internecie. Z przodu stojącej, grubej świecy można stworzyć indywidualny nadruk z imionami pary młodej i datą ślubu. Spersonalizowane świeczki dla gości weselnych mogą nawiązywać do motywu przewodniego uroczystości.

Pamiątki dla gości weselnych – herbaty 

Podarunki dla gości weselnych cieszą szczególnie, jeżeli można je praktycznie wykorzystać. Przykładem takiego upominku będą herbaty. Pięknie prezentują się one w ozdobnych szklanych fiolkach lub udekorowanych torebkach. Nie jest to trudny do przygotowania podarunek i można wykonać go samodzielnie - prezenty dla gości weselnych DIY.

Wystarczy kupić dobrą, ładnie wyglądającą sypką herbatę i zapakować ją do gotowych ozdobnych woreczków lub szklanych, wąskich pojemniczków zamykanych korkiem. Warto ozdobić ją wstążką i dołączyć bilecik z napisem: „Dziękujemy", wraz z imionami pary młodej i datą.

Prezenty ślubne dla gości – nasiona 

Prezenty ślubne dla gości, które będzie można wykorzystać w przyszłości, to nasiona. Ciekawą propozycją są nasiona drzew, które po posadzeniu będą pamiątką uroczystości weselnych pary młodej. Na ich opakowaniu można umieścić napis: „Niech rosną z miłością”. Można je kupić w szkółce leśnej lub kupić w sklepie ogrodniczym.

Nie muszą być to tylko nasiona drzew, ale np. roślin miododajnych, z których goście stworzą popularną obecnie, kwietną łąkę. Takie upominki dla gości weselnych, tanio da się samodzielnie udekorować. Jeżeli będą to nasiona kwiatów, na opakowaniu warto umieścić napis: „Niech miłość kwitnie”. Będą one oryginalnym prezentem dla naszych gości, a po wysianiu - wsparciem dla ekologii i środowiska naturalnego.