Premier Finlandii wyśmiana

Sanna Marin, która od kilku dni pełni funkcję premier Finlandii znowu jest na językach. Marin została wyśmiana i obrażona przez estońskiego ministra spraw wewnętrznych. Mart Helme udzielił radiowego wywiadu, w którym stwierdził, że premier Finlandii jest niewykształcona. Szef MSW Estonii powiedział również mocne słowa pod adresem szefowej rządu:

Widzimy, jak jedna kasjerka została premierem i jak niektórzy inni uliczni aktywiści oraz ludzie niewykształceni zostali członkami rządu.

Prezydent Estonii przeprasza premier Finlandii

Za słowa ministra Helme musiał przepraszać prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Również premier wyraźnie podkreślił, żeby członkowie rządu z szacunkiem współpracowali z fińskimi władzami, podkreślając, że Finlandia jest głównym sojusznikiem i przyjacielem kraju. Sprawca całego zamieszania - Mart Helme przeprosił za swoje zachowanie.

Premier Finlandii w odpowiedzi na słowa ministra zamieściła wpis w mediach społecznościowych odnosząc się do słów Helme.

Jestem niezwykle dumna z Finlandii. Tutaj dziecko z biednej rodziny może uzyskać wysokie wykształcenie i dużo osiągnąć w swoim życiu. Od pracy w sklepie można dojść nawet do stanowiska premiera. Szanuję bardzo pracę każdego pracownika, osoby samozatrudnionej i przedsiębiorcy – napisała Sanna Marin na Twitterze.

Naszym zdaniem Sanna Marin wykorzystała tę sytuację bardzo inteligentnie i tym samym zyskała w oczach innych.