Powstanie serial o życiu Audrey Hepburn

Wkrótce obejrzeć można będzie biografię jednej z najbardziej rozpoznawalnych aktorek wszech czasów, Audrey Hepburn. Produkcją serialu o ikonie stylu, która zasłynęła rolą w kultowym „Śniadaniu u Tiffany’ego” z 1961 roku ma zająć się jej syn, Luca Dotti, a także włoski pisarz Luigi Spinola, wraz ze studium „Wildside”, spod którego wyszedł m.in. głośny „Młody papież”. Dotti i Spinola pracowali wcześniej wspólnie przy książce „Audrey w domu”, która zdradzała tajniki prywatnego życia gwiazdy, jednak na potrzeby nowopowstającego serialu mężczyźni mieli jeszcze dokładniej zbadać jej młodość. Szczegóły produkcji nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że twórcy zakładają międzynarodową dystrybucję serialu. 

Audrey Hepburn „Żyje się po to, by dawać siebie innym”

Audrey Hepburn zyskała rzeszę fanów nie tylko dzięki swojemu aktorskiemu talentowi i niezwykłej urodzie - gwiazda słynęła z wielkiej empatii i otwartego na potrzebujących serca. Po karierze w modelingu i na wielkim ekranie, Hepburn odnalazła szczęście w działalności dobroczynnej, pod koniec lat 80. została ambasadorką UNICEFu, odbywając podróże m.in. do Somalii. Była też skromną osobą, jej syn, Luca Dotti w licznych wywiadach podkreślał, że „mama nigdy nie zachowywała się jak gwiazda”:

Życie mojej mamy było dostępne dla innych, wszyscy wiedzieli, gdzie mieszka. Nie miała samochodu, wszędzie chodziła na piechotę. Znała wszystkich na ulicach i witała się z innymi - wyznał w rozmowie z PAP Luca Dotti.