Powstanie serial na podstawie o Zorro

Ostatnią popularną ekranizacją historii o legendarnym bohaterze Zorro (co w języku hiszpańskim oznacza „lis”) był kinowy przebój Martina Campbella z 1998 roku, z Antonio Banderasem i Catherine Zeta-Jones w rolach głównych. Niemal każdy zna historię tajemniczego bohatera w charakterystycznej masce oraz pelerynie i ze szpadą w ręku - obrońcę uciśnionych przez lokalnych polityków i wojskowych. Czym więc producenci nowej wersji latynoskiego Janosika zamierzają nas zaskoczyć?

Zobacz też:  Gwiazda Netflixa zagra Whitney Houston w jej biografii "I Wanna Dance with Somebody"? Czy jest do niej podobna?

Serial "Zorro": Superbohaterem będzie kobieta!

Nowy serial będzie luźną adaptacją dobrze znanej historii. To, co już wiadomo o samej produkcji, to fakt, że akcja będzie toczyć się współcześnie, a tytułowa postać będzie skrojona na potrzeby dzisiejszych czasów – będzie więc…kobietą. Główną bohaterką serialu jest Sola Dominguez, undergroundowa artystka, która działa jak aktywistka społeczna, ale używa metod „Zorro” (czyli można się domyślać, że nie zupełnie pokojowych) i walczy w imię biednych, słabych i bezbronnych.

Getty Images

Zobacz też:  Zapowiada się hit na miarę "Gambita królowej"! Miłość, intrygi i spektakularne kostiumy - "Bridgertonowie" na Netfliksie

Za produkcję i scenariusz serialowej adaptacji odpowiedzialny jest Robert Rodriguez (reżyserował m.in. takie hity jak „Desperado” i „Sin City”) oraz jego siostra, Rebecca Rodriguez, która podjęła się również reżyserii serialu. Jedną ze współproducentek będzie znana latynoska aktorka, Sofia Vergara, uwielbiana bohaterka “Modern family”, która ma również zagrać główną rolę!. Zapowiada się więc nie tylko bardzo feministyczna wersja „Zorro”, ale też bardzo kobiecy team, pracujący nad efektem końcowym.

Zobacz też:  Netflix na styczeń 2021: Premiery i nowości na początek nowego roku!