Mimo nadchodzącego lata i spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, wciąż mamy potrzebę zapewnienia sobie bezpiecznej strefy komfortu. Można powiedzieć, że to dobrowolna „ucieczka od świata”, ale to raczej chęć odizolowania się od zewnętrznych bodźców, atakujących nas kiepskich wiadomości  i wiecznej obecności urządzeń elektronicznych. Gdy mózg tak trudno przełączyć z trybu active na stand by, stworzenie intymnej i relaksującej przestrzeni ma ogromne znaczenie.

Szczególnie, jeśli nasz azyl domowy może wykorzystywać dobroczynne działanie natury i ukierunkować je wyłącznie na nasz wypoczynek. Kołdry i poduszki Wendre z linii Aloe Vera uszyte są z mikrofibry z dodatkiem Aloe Vera o działaniu bakteriobójczym, przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym i przeciwbólowym. Aloes znany jest ze swoich łagodzących podrażnienia właściwości. Od dawna stosowany jest w lecznictwie i kosmetologii w celu przyspieszenia gojenia ran i w ratowaniu skóry nadreaktywnej. Ma także duże zalety w przynoszeniu ulgi po ugryzieniach owadów, co wkrótce będzie nie bez znaczenia, bo wiosnę mamy dość wilgotną. Wendre ma jednak produkty całoroczne - przyjazne dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Gdy właśnie wkraczamy w okres nadmiernej ekspozycji na słońce, jest to cenna informacja. 

Uzupełnieniem tych produktów jest poduszka ortopedyczna Aloe Vera, która podobnie jak reszta produktów Wendre jest wyrobem medycznym, posiadającym certyfikat OEKO-TEX świadczący o wysokiej jakości produktów tekstylnych mających bezpośredni styk z naszym naskórkiem. Pamiętajcie, że skóra rozgrzana podczas snu otwiera swoje pory i chłonie jak gąbka, więc warto zadbać o jej właściwe otoczenie. Tkanina poszycia poduszki ortopedycznej również zawiera ekstrakt z aloe vera, podobnie jak pozostałe produkty z linii. O nasz kręgosłup zadba tutaj wypełnienie wykonane z elastycznej pianki Visco, która pozwala na prawidłowe ułożenie ciała podczas snu. Żeby rano nie obudzić się z bólem szyi, trzeba wybrać poduszkę, która pozwoli na odpowiednie podparcie ramion i głowy przez całą noc. Zwłaszcza, że wspomniane już urządzenia elektroniczne, komputery, tablety i telefony dopadną nas zaraz po przebudzeniu a to właśnie znane nam pochylenie nad ekranem ma ogromny wpływ na bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa i odpowiada za przykurcze karku.

Wyłączamy więc niebieskie ekrany, zaciemniamy pokój i szczelnie otulamy się aloesem. Świat będzie musiał sobie bez nas poradzić przez następne 8 godzin.