Coraz chętniej sięgamy po lokalne specjały, wytwarzane przez pasjonatów tradycyjnych smaków, kultywujących miejscowe tradycje i wykorzystujących stare, sprawdzone receptury przekazywane od pokoleń. Przyciąga nas do nich wyjątkowy charakter, którego źródłem jest dbałość o każdy detal, staranny dobór składników, pieczołowity, nieśpieszny proces powstawania, którego owocem jest w 100% dopracowany produkt, spełniający oczekiwania nawet bardzo wymagających konsumentów. 

Takie kryteria spełniają̨ produkty wyróżnione prestiżowym certyfikatem „Jakość i Tradycja”. Opatrzona nim żywność charakteryzuje się tradycyjnym składem lub sposobem wytwarzania, odznacza się̨ wysoką jakością̨, ma wyjątkowy charakter i jest w pełni bezpieczna, a dzięki temu cieszy się powszechnym zaufaniem. 

Cenionym certyfikatem mogą poszczycić się tradycyjne sery, których nazwy zostały zainspirowane imionami bohaterów najsłynniejszej powieści Reymonta. Wszystkie powstają na bazie autorskich receptur miejscowych serowarów. Przekazują oni tajemnice smaku z pokolenia na pokolenie i troszczą się o najdrobniejszy szczegół na każdym etapie produkcji. Szczególną wagę przywiązują do jakości mleka i odpowiednio długiego okresu dojrzewania, który ma wpływ na smak i charakter serów. 

Wszystkie są doskonałe, ale jednocześnie każdy inny. Spróbuj dojrzałego sera o wytrawnym smaku i obniżonej zawartości tłuszczu. Z pewnością przypadnie ci do gustu również ser o naturalnym i wyważonym smaku z delikatnie wyczuwalną nutą słodyczy. Odkryj też doskonały ser, który zaskakuje pełnym i lekko słodkim smakiem, a jego receptura opiera się na odpowiednim doborze korzystnych dla organizmu bakterii Lactobacillus-5®1

Tradycyjne sery wspaniale wzbogacają codziennie menu i zachęcają do kulinarnych odkryć. Wszystkie będą ozdobą kanapek, w towarzystwie świeżych warzyw i innych ulubionych dodatków. Możesz na ich bazie przygotować doskonałe na przystawki fantazyjne koreczki lub tortille i roladki. Pięknie i dostojnie będą się prezentować na desce serów podanej na przyjęciu. Tradycyjne sery nadają się również do zapiekania, a więc sprawdzą się jako składnik pysznych i pożywnych tart czy zapiekanek. 

W Twojej codziennej zbilansowanej diecie nie powinno tez zabraknąć mleka krowiego z certyfikatem rolnictwa ekologicznego. Obecność znaku zielonego listka na opakowaniu jest potwierdzeniem wysokiej jakości i daje pewność, że w jego produkcji nie stosowano chemicznych środków ochrony, a mleko nie zawiera GMO. Ekologiczna produkcja odbywa się z poszanowaniem zwierząt i środowiska, a tym samym dodatkowo nie obciąża naturalnych ekosystemów. 

Zaproś do stołu nasze epickie sery, zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zrobić przyjemność sobie lub bliskiemu. Bo przecież każdy dzień może być wyjątkowy i wypełniony doskonałym tradycyjnym smakiem! 

1 Szajewska H.: Probiotyki – aktualny stan wiedzy i zalecenia dla praktyki klinicznej. Medycyna Praktyczna, 2017.