Jeśli jeszcze nie złapałaś bakcyla rowerowego to koniecznie spróbuj jazdy! Być może dołączysz do całkiem dużej grupy osób nie wyobrażających sobie życia bez dwóch kółek. Jazda na rowerze ma wiele plusów. Jest przede wszystkim zdrowa, bo pojazd ten napędzany jest siłą naszych mięśni. Rower jest także ekologiczny, oszczędny (nie trzeba go tankować), modny i bardzo przyjemny. Dodatkowo nie zajmuje on dużo miejsca i można go trzymać w domu.

O czym trzeba pamiętać kupując rower?
Jeśli jesteś rowerowym nowicjuszem najlepiej popróbuj jazdy na różnych modelach. Umów się ze znajomymi, którzy jeżdżą i zastanów do czego najczęściej będziesz używać swój sprzęt. Jedni lubią szybkie rowery szosowe (wymagające jednak idealnej nawierzchni asfaltowej), ostre koła (karkołomne rowery sportowe pozbawione... hamulców) czy rowery górskie do jazdy w terenie. Jeśli Ty i twój rower nie będziecie opuszczać miasta może warto postawić na wygodny rower miejski w holenderskim stylu. Pamiętaj jednak że nie jest on lekki i jeśli chcesz go trzymać w mieszkaniu na piętrze, a nie posiadasz windy to może być problem. Dobranie odpowiedniego rozmiaru roweru jest równie ważne jak jego typu, z tym najlepiej udaj się do sklepu rowerowego. Przez kupnem roweru najlepiej umów się na jazdę testową lub choćby przymierzenie się do niego, bo kupując przez internet nigdy do końca nie wiadomo czy będzie on pasował.

Jeśli masz już rower koniecznie pomyśl o kasku. Ten niepozorny element stroju jest bardzo ważny i może uratować ci życie. Choć w Polsce nie jest obowiązkowy dla osób dorosłych to zdecydowanie warto się w niego zaopatrzyć. Mimo, ze wiele kobiet uważa, że wygląda w nim źle, to jednak nasze życie jest więcej warte. Obecnie w ofertach sklepów znajdziemy bardzo różne kaski, nawet takie przypominające czapki czy kapelusze.